Lajfstajl

Co musi się znaleźć na każdej fermie drobiarskiej?

Co musi się znaleźć na każdej fermie drobiarskiej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ferma drobiu jest pomysłem na biznes, który przynieść może spore zyski. Do tego, aby można było odnieść sukces konieczne jest właściwie wyposażenie jej w niezbędne przyrządy oraz akcesoria, dzięki którym opieka nad kurami będzie przebiegała we właściwy sposób. Hodowla drobiu może być nastawiona na produkcję oraz sprzedaż jaj lub mięsa. Na takiej fermie można zajmować się kurami, przepiórkami, kaczkami, indykami lub gęsiami.

Jak rozpocząć przygodę z fermą drobiu?

Na początek najlepiej rozpocząć hodowlę od jednego gatunku drobiu, co pozwoli na nabycie niezbędnej wiedzy oraz doświadczenia. Z czasem będzie można ją stopniowo rozszerzać. Miejsce, w którym będzie prowadzona hodowla musi spełniać przede wszystkim wymogi stawiane przez sanepid. Taka ferma musi być także zlokalizowana co najmniej 500 m od najbliższych zabudowań. Takie miejsce powinno posiadać również łatwy dojazd.

Każda ferma drobiu bez względu na to, jakie ptactwo zamierzamy na niej trzymać musi być wyposażona w mieszalniki, a także karmidła dla drobiu, za pomocą których w łatwy sposób będzie można podawać im odpowiednie ilości paszy. Na fermie muszą znaleźć się także pojniki. Wnętrze farmy musi być odpowiednio oświetlone, ponieważ jeśli drób nie będzie miał odpowiednich warunków może nastąpić znaczne spowolnienie jego wzrostu, a także problem z niesieniem jaj. Budynek musi posiadać również system umożliwiający kontrolowanie temperatury, jaka panuje w jego wnętrzu oraz wentylatory zapewniające stały dopływ świeżego powietrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*