Tech

Jak naładować samochód elektryczny?

Jak naładować samochód elektryczny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody elektryczne to szybko rozwijający się segment branży motoryzacyjnej, którego sprzedaż w 2018 roku wzrosła o 52%. Jeśli rozważasz zakup pojazdu elektrycznego (EV), możesz zastanawiać się, jak naładować swój samochód i ile to będzie kosztować.

Na szczęście nie brakuje opcji ładowania swojego EV. Możesz ładować w domu lub w pracy, korzystając z tradycyjnego gniazdka sieciowego lub dedykowanej stacji ładowania. Ładowarki do samochodu elektrycznego znajdziesz na stronie https://columbusenergy.pl/dla-domu/ladowarki-do-samochodow/. A jeśli nie masz dostępu do stacji ładowania, istnieje kilka sposobów, aby znaleźć ją w pobliżu.

Jak naładować samochód elektryczny?

Istnieją dwa główne rodzaje ładowarek: Level 1 i Level 2. Ładowarki poziomu 1 podłącza się bezpośrednio do gniazdka sieciowego, a pełne naładowanie akumulatora trwa od czterech do ośmiu godzin. Aby skorzystać z takiej ładowarki, wystarczy podłączyć samochód elektryczny do ładowarki za pomocą dołączonego zestawu kabli (dostępnego u każdego sprzedawcy).

Ładowarki poziomu 2 lepiej nadają się do długich podróży i użytku publicznego, ponieważ oferują szybsze ładowanie niż ładowarki poziomu 1, ale wymagają więcej pracy przy instalacji niż modele poziomu 1. Urządzenia te zazwyczaj posiadają dwa przewody: jeden podłączany do portu ładowania w samochodzie, a drugi podłączany do gniazda prądu zmiennego lub źródła prądu stałego, takiego jak energia słoneczna lub gniazdo ścienne zmodyfikowane do użytku z pojazdami elektrycznymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*