Co oferują firmy zajmujące się cięciem precyzyjnym?

W dzisiejszych czasach obróbka różnych materiałów, często wyjątkowo na nią opornych, wymaga zastosowania nowoczesnych rozwiązań, które gwarantują zarówno wysoką jakość, jak i precyzję wykonania. Takie rezultaty zapewniają przeważnie jedynie specjalistyczne maszyny, które wykorzystują do cięcia drewna, metalu, gumy czy różnych tworzyw sztucznych strumień wody lub promień lasera.

Parki maszynowe – tutaj niemożliwe staje się rzeczywistością

Urządzenia wykonujące precyzyjne cięcie wodą lub laserem są najczęściej rozmieszczone w rozbudowanych parkach maszynowych, czyli miejscach umożliwiających realizowanie nawet najbardziej wymagających zleceń przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Do cięcia strumieniem wody wykorzystuje się tutaj profesjonalne plotery, wyposażone w głowice tnące zasilane ze specjalnych multiplikatorów. Dzięki temu możliwa jest obróbka niemal każdego materiału.

Z kolei do cięcia laserowego stosuje się nowoczesne wycinarki, posiadające regulację mocy lasera i gwarantujące wysoką jakość promienia. Dla firmy mającej taki sprzęt wycinanie w drewnie czy metalu nie stanowi żadnego problemu. Oprócz tego w parkach maszynowych znajdują się również profesjonalne prasy krawędziowe do gięcia wyjątkowo twardych materiałów.

Rozwiązanie to pozwala na dopasowanie właściwego wariantu oraz narzędzi w zależności od wybranej technologii gięcia. Inne usługi oferowane przez firmy tego typu to m.in. przecinanie, cięcie wałków oraz profili. Do tego celu wykorzystuje się zaawansowaną przecinarkę taśmową.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + piętnaście =