Tech

Co oferują firmy zajmujące się cięciem precyzyjnym?

Co oferują firmy zajmujące się cięciem precyzyjnym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach obróbka różnych materiałów, często wyjątkowo na nią opornych, wymaga zastosowania nowoczesnych rozwiązań, które gwarantują zarówno wysoką jakość, jak i precyzję wykonania. Takie rezultaty zapewniają przeważnie jedynie specjalistyczne maszyny, które wykorzystują do cięcia drewna, metalu, gumy czy różnych tworzyw sztucznych strumień wody lub promień lasera.

Parki maszynowe – tutaj niemożliwe staje się rzeczywistością

Urządzenia wykonujące precyzyjne cięcie wodą lub laserem są najczęściej rozmieszczone w rozbudowanych parkach maszynowych, czyli miejscach umożliwiających realizowanie nawet najbardziej wymagających zleceń przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Do cięcia strumieniem wody wykorzystuje się tutaj profesjonalne plotery, wyposażone w głowice tnące zasilane ze specjalnych multiplikatorów. Dzięki temu możliwa jest obróbka niemal każdego materiału.

Z kolei do cięcia laserowego stosuje się nowoczesne wycinarki, posiadające regulację mocy lasera i gwarantujące wysoką jakość promienia. Dla firmy mającej taki sprzęt wycinanie w drewnie czy metalu nie stanowi żadnego problemu. Oprócz tego w parkach maszynowych znajdują się również profesjonalne prasy krawędziowe do gięcia wyjątkowo twardych materiałów.

Rozwiązanie to pozwala na dopasowanie właściwego wariantu oraz narzędzi w zależności od wybranej technologii gięcia. Inne usługi oferowane przez firmy tego typu to m.in. przecinanie, cięcie wałków oraz profili. Do tego celu wykorzystuje się zaawansowaną przecinarkę taśmową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*