Lajfstajl

Co przyda się do uprawiania sportów zimowych?

Co przyda się do uprawiania sportów zimowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima to często jedna z ulubionych pór roku wśród osób, które aktywnie uprawiają sport. Duża ilość śniegu i niska temperatura sprzyjają wielu dyscyplinom, których uprawianie nie byłoby możliwe latem. Jednak, aby zimowe szaleństwa były bezpieczne i komfortowe, konieczne jest wyposażenie się w odpowiednie ubrania i akcesoria. Jakie? Podpowiadamy.

Odzież i sprzęt snowboardowy

Jeśli zimą kochamy jeździć na snowboardzie to przyda nam się oczywiście własna deska i dostosowane do niej wiązania. Jednak na tym lista niezbędników jeszcze się nie kończy. Koniecznie zaopatrzmy się w odpowiednie do tego sportu obuwie. Wybierając je, zwróćmy uwagę, czy but właściwie stabilizuje piętę, nie ograniczając jednocześnie swobody naszej stopy. Nie ma również wątpliwości, że przyda się też kurtka.

Męska kurtka snowboardowa będzie od damskiej różniła się jedynie kolorystyką. Jednak nie ta ostatnia jest najważniejsza. Najbardziej istotne jest to, aby odzież była wygoda i dobrze izolowała ciepło. Ważne też, aby była właściwie zabezpieczona przed przemakaniem. Można ją dostać m.in. w sklepie Street Legend.

Co na narty?

Zimą również narty cieszą się ogromną popularnością. Oczywiście, wybierając się na stok, możemy je wypożyczyć. Dobrze jest jednak z czasem zaopatrzyć się we własne narty i kijki. Nie bez znaczenia są też dobre buty narciarskie, które powinna cechować wygoda i dostosowany do nas i naszych zdolności flex. Narciarz, podobnie jak snowboardzista, musi posiadać ponadto przeznaczoną do tego sportu kurtkę i spodnie, a także rękawice.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*