Lajfstajl

Co sprawdzić przed zakupem wózka dziecięcego?

Co sprawdzić przed zakupem wózka dziecięcego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od właściwego wyboru wózka zależy zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo naszego dziecka. Ważny jest nie tylko rodzaj materiału i walory wizualne, ale też dobra amortyzacja i lekkość prowadzenia. Na wózku nie warto przesadnie oszczędzać, ponieważ dobrej jakości sprzęt sprzyja prawidłowemu rozwojowi dziecka. Na które parametry warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup?

Najważniejsze cechy dobrego wózka dla dziecka

Na początku musimy zadecydować, czy interesują nas wózki głębokie, spacerówki czy może wózki wielofunkcyjne. Zależy to od wieku dziecka, jego wagi, a także tego, czy maluch potrafi już stabilnie siedzieć. Spacerówka to pojazd dla dzieci samodzielnie siedzących, w wieku minimum 6-7 miesięcy. Niezależnie od rodzaju wózka, zadbajmy, aby urządzenie było lekkie i wygodne przy przenoszeniu po schodach. Sprawdźmy, czy dobrze się składa i rozkłada – to istotne przy przewożeniu samochodem.

Kluczowa jest też dobra amortyzacja, ponieważ zapewnia dziecku ochronę przed wstrząsami, a sam wózek chroni przed uszkodzeniem. Jeśli planujemy dalekie spacery po nierównym terenie, ważna jest dobra zwrotność wózka. Sprawdźmy, jakie certyfikaty bezpieczeństwa przedstawia producent oraz jak wygląda kwestia gwarancji i serwisowania. Najlepiej, jeśli stelaż jest zrobiony z lekkiej stali, gondola jest szeroka, a materac odpowiednio twardy. Dobry wózek musi mieć pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i sprawnie działające hamulce, a także regulowane oparcie. Bardzo ważne jest szczelne, a zarazem przewiewne nakrycie wózka w razie deszczu lub dużego słońca – moskitiera, osłona lub parasolka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*