Lajfstajl

Co wpływa na jakość zegarka?

Co wpływa na jakość zegarka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaj zastosowanych materiałów i mechanizmów

Dobry jakościowo zegarek powinien przede wszystkim charakteryzować się trwałością oraz precyzją w odmierzaniu upływającego czasu. Wytrzymałość w ogromnym stopniu zależy od rodzaju zastosowanych materiałów. Jednym z najpowszechniej stosowanych materiałów do produkcji zarówno kopert, jak i bransolet jest stal szlachetna. Jest odporna na ścieranie oraz korozję. Jej zaletą jest również to, że nie wywołuje alergii. Droższą alternatywą dla stali jest tytan.

Niektóre zegarki Citizen zbudowane są z białego tytanu, który wygląda jeszcze efektowniej. Na jakość zegarka wpływa również rodzaj zastosowanych mechanizmów. Najbardziej cenione są mechaniczne lub automatyczne. Pierwsze należy nakręcać za pomocą małej korbki, drugie nakręcają się same podczas noszenia na ręku.

Wiele popularnych modeli sprzedawanych obecnie wyposażonych jest w mechanizm kwarcowy. Niektóre nowoczesne zegarki Garmin wyświetlają czas na podstawie danych gps. Urządzenia takie są niezwykle precyzyjne i dokładne.

Dodatkowe wyposażenie i funkcje

Na jakość i cenę zegarków wpływa również rodzaj wyposażenia i ilość dostępnych funkcji. Podstawowym elementem wyposażenia każdego urządzenia jest pasek lub bransoleta. Najtańsze paski wykonane są z tworzyw sztucznych, najdroższe bransolety mogą być zrobione z tytanu i bogato zdobione, stanowiąc same w sobie małe dzieło sztuki. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje, ich ilość może być naprawdę duża.

Większość współczesnych zegarków pozwala wyświetlać godzinę oraz datę. Niektóre sportowe modele mają również wbudowany stoper, budzik czy timer. Najbardziej zaawansowane technologiczne zegarki to urządzenia, które mogą użytkownikowi podawać różne informacje, takie jak głębokość, wysokość, ciśnienie atmosferyczne, temperatura powietrza itd. Wybór funkcji uzależniony jest jedynie od preferencji oraz zasobności portfela właściciela.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*