Rozrywka i hobby

Czy górskie szlaki można przemierzać tylko pieszo?

Czy górskie szlaki można przemierzać tylko pieszo?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

 Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że góry są piękne o każdej porze roku. To właśnie ten fakt sprawia, że przez 365 dni można tam spotkać na szlakach miłośników wędrówek, podziwiających majestatyczne piękno górskich krajobrazów. Jednak coraz częściej turystów interesują nie tylko piesze wycieczki, ale też alternatywne, szybsze, formy zwiedzania wyboistych szlaków. Jedną z nich są wycieczki na quadach.

Gdzie można jeździć quadem?

Ogromna część gór, to obszary po których poruszać się można wyłącznie pieszo. Jednak są tu pewne wyjątki! Z możliwości jazdy quadem w Szczawnicy każdego roku korzysta wiele osób i to w różnym wieku! Korzyści wynikające z przemieszczania się tym środkiem transportu doceniają nie tylko osoby pragnące podziwiać piękno górskich krajobrazów. Możliwość jazdy quadem po wertepach kusi także osoby pasjonujące się tematyką offroad. Specyficzne ukształtowanie górskiego terenu pozwala kierowcom sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia pojazdów w trudnym terenie.

Dlaczego warto zwiedzać góry quadem?

Jazda tym środkiem transportu to coraz popularniejsza forma spędzania czasu w górach. Z czego wynika jej popularność? Przede wszystkim z faktu, że quad to bardzo wygodny, jeśli nie najwygodniejszy, środek lokomocji. Pozwala on bezpiecznie i sprawnie przemieszczać się w trudnym, górzystym terenie i to nawet z pokaźnym bagażem podręcznym! Dzięki temu można zwiedzić znacznie większy obszar niż w przypadku pieszych wędrówek. Poza tym prowadzenie tego typu pojazdów jest proste i nie wymaga dodatkowych uprawnień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*