Tech

Czy warto wyciszyć nadkola w samochodzie?

Czy warto wyciszyć nadkola w samochodzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyciszenie nadkoli w samochodzie to dobry pomysł, jeśli chcesz ograniczyć hałas, jaki wytwarza Twój pojazd.

Czym jest nadkole?

Nadkole to zakrzywiony obszar u dołu drzwi, gdzie łączą się one z nadwoziem. Izolacja akustyczna tych obszarów może pomóc zablokować część hałasu drogowego, który dostaje się do samochodu przez te otwory.

Wygłuszanie samochodu to bardzo dobry pomysł i to nie tylko dla osób posiadających samochody z wyższej półki. Możesz wiele zyskać na tym procesie, jeśli zrobisz to dobrze. 

Wiele możliwości

Wygłuszanie samochodu można zrobić na kilka różnych sposobów w zależności od tego, które części pojazdu potrzebują wygłuszenia i ile pieniędzy chcesz wydać na projekt. Można wygłuszyć całe ciało samochodu, lub po prostu skupić się na pewnych obszarach, które potrzebują więcej wygłuszenia niż inne.

Najbardziej popularnym sposobem dla ludzi, którzy nie chcą wydawać zbyt wiele pieniędzy jest po prostu dodanie pianki wyściełającej wokół drzwi i okien, aby nie wibrowały tak bardzo, gdy hałasy z zewnątrz są słyszane wewnątrz kabiny. Jest to również znane jako „martwe”, ponieważ sprawia, że wszystko wydaje się martwe i bez życia, gdy jesteś wewnątrz pojazdu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*