Dom i ogród

Czym kierować się przy wyborze rolet do domu?

Czym kierować się przy wyborze rolet do domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednymi z najbardziej popularnych osłon okiennych od wielu lat są rolety. W przeciwieństwie do klasycznych zasłon nie obciążają bowiem optycznie pomieszczeń, a na dodatek charakteryzują się wysoką łatwością w montażu oraz wyjątkowo komfortową obsługą. Przy ich zakupie do domu należy zawsze zwrócić uwagę na kilka parametrów, tak aby w stu procentach spełniły oczekiwania i niezawodnie służyły przez długi czas. Muszą być przede wszystkim idealnie dopasowane pod względem rozmiaru do ram znajdujących się w oknach.

Nie zapomnijmy o odpowiedniej kolorystyce

Oprócz rozmiaru, kolejnym istotnym czynnikiem wyboru rolet jest z pewnością tworzywo, z jakiego zostały wykonane. Niezwykle stylowe i jednocześnie wytrzymałe są zwłaszcza rolety materiałowe syntetyczne o średnim lub niskim stopniu przepuszczalności światła (poliestrowe, poliamidowe itp.). Na rynku znajdziemy zarówno modele całkowicie gładkie, jak i w pasy, kratę czy tłoczone wzory kwiatowe. Nieco mniej praktyczne są natomiast wersje bawełniane, woalowe (ponadprzeciętnie delikatne i niemal przezroczyste) oraz organzowe. Duże znaczenie ma ponadto sposób montażu. Większość konstrukcji jest przeznaczonych do zainstalowania w kasecie aluminiowej bądź PCV – na ramie okiennej, ewentualnie przy specjalnej listwie przyszybowej. Niektóre z kolei idealnie nadają się do przymocowania do sufitu, a jeszcze inne na istniejącym już karniszu. Oto pozostałe ważne kryteria:

– kolorystyka – pasująca do ogólnej aranżacji danego pomieszczenia,

– konstrukcja ściśle związana z metodą obsługi – warto postawić np. na rolety dzień-noc, składające się z dwóch warstw materiału (transparentnej i zasłaniającej), dzięki czemu pozwalają na precyzyjną regulację poziomu nasłonecznienia,

– cena – umiarkowana.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*