Biznes i usługi

Czym są dotacje unijne i jak firmy mogą je otrzymać na rozwój własnej działalności?

Czym są dotacje unijne i jak firmy mogą je otrzymać na rozwój własnej działalności?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dotacje unijne mogą być skutecznym narzędziem, które pomoże Ci rozwinąć Twój biznes. Obecnie istnieje wiele źródeł finansowania unijnego, które mogą być wykorzystywane przez przedsiębiorstwa w celu poprawy wydajności i innowacyjności.

Dotacje unijne są dostępne dla firm wszystkich rozmiarów i sektorów, niezależnie od tego, czy mają siedzibę w Wielkiej Brytanii, czy za granicą.

Istnieje kilka różnych rodzajów dotacji unijnych, z których mogą korzystać przedsiębiorstwa:

Granty na badania i innowacje

Dotacje te finansują projekty badawcze związane z nauką, technologią, inżynierią i matematyką (STEM), a także projekty innowacyjne, które pomagają rozwiązać wyzwania społeczne. Są one dostępne dla wszystkich rodzajów organizacji, w tym MŚP, organów publicznych i uczelni. Dotacje przyznawane są w wysokości do 100 mln euro na projekt, przy czym wymagane jest do 50% współfinansowania przez samych odbiorców lub strony trzecie, takie jak firmy prywatne lub inne organy publiczne spoza państw członkowskich UE.

Granty rozwojowe dla małych przedsiębiorstw

Dotacje te wspierają małe przedsiębiorstwa w opracowywaniu nowych produktów lub usług, które następnie mogą być sprzedawane w kraju lub za granicą na nowych rynkach . Mogą one zostać wykorzystane na wsparcie projektów takich jak badania i rozwój w zakresie nowych produktów lub usług, badania rynku, szkolenia personelu oraz opracowanie planów biznesowych. Dotacje przyznawane są na zasadzie konkursu, a maksymalna kwota wynosi 50 000 euro na projekt.

O tym jakie można dokładnie dotacje otrzymać z Unii Europejskiej, możemy się dowiedzieć od doświadczonego zespołu specjalistów pod adresem https://senseconsulting.pl/doradztwo-europejskie/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*