Lajfstajl

Do uprawiania jakich sportów potrzebne są rękawice?

Do uprawiania jakich sportów potrzebne są rękawice?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród akcesoriów i dodatków do odzieży sportowej znajdziemy również rękawice, które w niektórych przypadkach stanowią duże udogodnienie, a w innych po prostu niezbędny element wyposażenia. W jakich sportach się z nich korzysta?

Sporty walki

Najbardziej oczywistą dyscypliną jest oczywiście boks i rękawice do niego przeznaczone będą też zdecydowanie największe. Muszą stanowić odpowiednią amortyzację dla dłoni uderzającego, ale również nie powodować bezpośrednio rozcięć skóry u osoby uderzanej, z uwagi na to jak wiele ciosów w głowę wymienianych jest w trakcie takiego pojedynku. Nieco inaczej wygląda to w poszczególnych odmianach sztuk walki, gdzie rękawice są mniejsze i nie zakrywają całych palców, lecz jedynie bazę dłoni, by nie zabierać możliwości wykonywania chwytów i bloków.

Są także krótsze od tych bokserskich, co charakteryzuje choćby rękawice karate. Nieco zbliżone są do nich te przeznaczone do popularnego obecnie MMA – swoboda palców jest w nich istotna z uwagi na fragmenty walki odbywane w płaszczyźnie parterowej. O takich produktach można dowiedzieć się więcej na https://gladiator-fight.com/rekawice-bokserskie.

Inne dyscypliny

Choć rękawice kojarzą nam się głównie z walką to wykorzystuje się je również w innych odmianach sportu. W szczególności można spotkać modele przeznaczone do fitnessu oraz dla kulturystów. Ułatwiają one chwytanie poszczególnych przyrządów, a jednocześnie stanowią zabezpieczenie dłoni i nadgarstka przed przeciążeniami oraz innymi urazami. Wykorzystuje się je zarówno w celach treningowych, jak i coraz częściej podczas zawodów amatorskich oraz profesjonalnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*