Dom i ogród

Grota solna czy mini tężnia?

Grota solna czy mini tężnia?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowe konstrukcje do odnowy biologicznej stają się faktem. Ekologiczne projekty, które mają w swojej ofercie takie usługi, skierowane są do klientów świadomych i pragnących rozwiązań nieszkodliwych dla środowiska. Groty solne oraz mini tężnie (te dzielą się na zewnętrzne oraz wewnętrzne) pozytywnie wpływają na równowagę psychofizyczną. Polecane są osobom cierpiącym na dolegliwości układu oddechowego, a także cechują się czynnikiem relaksacyjnym. Mini tężnia czy grota solna – którą wybrać? Dwa modele, a każdy o innych właściwościach.

Przestrzeń do domowych kuracji zdrowotnych

Mini tężnia to drewniana budowla z pompą – zadaniem tego urządzenia jest równomierne rozprowadzanie solanki, która następnie zamienia się w aerozol o wybranym stężeniu. Ten odpowiada za nasycenie powietrza jodem oraz wieloma ważnymi dla naszego organizmu mikroelementami (żelazo, magnez, sód). Osoba znajdująca się wewnątrz wchłania powstały aerozol przez skórę oraz błony śluzowe znajdujące się w układzie oddechowym. Przeciętna cena mini tężni solankowej zależy od jej rozmiaru oraz modelu – mniejsze wersje montowane są wewnątrz budynków, co upraszcza regularne korzystanie z nich.

Natomiast groty solne to pomieszczenia o wysokiej estetyce (porównywalnej do wnętrza naturalnej jaskini). Taka konstrukcja opiera się na wygenerowaniu specyficznego mikroklimatu i cechuje się dużą uniwersalnością. Pozytywnie wpływa na ogólny stan naszego organizmu (również i na układ oddechowy, jak mini tężnie, spowalnia starzenie się skóry, reguluje układ krwionośny czy koi układ nerwowy – a to tylko niektóre z właściwości. Decydując się na grotę solną w domu połączymy przyjemne z pożytecznym – przebywanie we wnętrzu odpręża i relaksuje, a jednocześnie korzystnie wpływa na wiele elementów naszego ciała.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*