Lajfstajl

Herbaty idealne na zimę

Herbaty idealne na zimę
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima to niezwykle trudny okres dla ludzkiego organizmu ze względu na bardzo niskie temperatury oraz przeszywający wiatr. Większość z nas najchętniej zaszywa się wówczas w zaciszu własnego domu i spędza czas na czytaniu książek lub oglądaniu filmów. Warto uprzyjemnić sobie te czynności, pijąc aromatyczną i silnie rozgrzewająca herbatę z owocami albo przyprawami. Zestawy takich naparów kupimy np. w tym specjalistycznym sklepie online: https://poznajsmaki.pl/pl/c/Zestawy-herbat/34/1/full/2/f_producer_6/1/pricefrom/14.50/priceto/50/.

Napój musi doskonale rozgrzewać ciało od środka

W okresie zimowym najlepiej sprawdzają się herbaty bogate w liczne składniki o działaniu rozgrzewającym. Jednym z nich jest imbir, czyli bylina zaliczana do tzw. superżywności, która posiada bardzo wiele właściwości leczniczych. Pomaga m.in. w problemach żołądkowych, ogranicza biegunki i nudności, pobudza apetyt, a także odgrywa ważną rolę przy leczeniu oznak przeziębienia (kataru, kaszlu itp.). Drugim zalecanym składnikiem jest kardamon – bardzo aromatyczna przyprawa pochodząca z Indii. Oprócz tego, że szybko rozgrzewa organizm, wykazuje też zdolność do niwelowania niestrawności, wspaniale relaksuje i przygotowuje ciało do dalszej aktywności.

Warto również regularnie pić herbaty z cynamonem, maliną, goździkami, jabłkiem, hibiskusem, pomarańczą, różowym i czarnym pieprzem, suszonymi śliwkami, miodem oraz cytryną. Godne polecenia są w szczególności herbaty owocowe Richmont, ponieważ można je nabyć w praktycznych zestawach. Dzięki temu każdego dnia będziemy rozkoszować się zupełnie innym smakiem. Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest też dodawanie do gotowych naparów wymienionych powyżej składników w postaci naturalnej – np. kawałków jabłka, suszonej róży i śliwek czy plastrów cytryny. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*