Ile kosztuje księgowość w Warszawie?

Ceny usług oferowanych przez biura rachunkowe mogą się między sobą znacznie różnić w zależności od regionu kraju. Warto przyjrzeć się jak kształtuje się cennik biur rachunkowych na przykładzie Warszawy. O tym, ile trzeba będzie zapłacić za prowadzenie księgowości w największym stopniu decydują dwa czynniki, a mianowicie rodzaj prowadzonej ewidencji oraz ilość dokumentów, które będą księgowane w danym miesiącu. W niektórych biurach rachunkowych ceny usług mogą być także uzależnione od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej.

Najmniej za prowadzenie księgowości zapłacą przedsiębiorcy prowadzący księgowość uproszczoną, czyli rozliczający się z fiskusem na podstawie księgi przychodów i rozchodów, którzy dodatkowo są zwolnieni z płacenia podatku VAT. W takim przypadku za dziesięć zapisów księgowych, trzeba zapłacić pomiędzy 150-200 zł. Zaksięgowanie 20 dokumentów to koszt 250-300 zł. Najwięcej muszą zapłacić przedsiębiorcy dostarczający 200 dokumentów i więcej. Koszt obsługi takiej ilości dokumentów może wynosić nawet 500 zł miesięcznie. W przypadku firm rozliczających VAT, ceny usług księgowych będą wyższe. Przy niewielkiej liczbie dokumentów różnice będą niewielkie, jednak zaksięgowanie 200 dokumentów może kosztować nawet 1000 zł, czyli aż o 500 zł więcej niż w przypadku podmiotów zwolnionych z VAT. W związku z tym, że prowadzenie pełnej księgowości jest bardziej skomplikowane i czasochłonne, ceny usług księgowych w tym wypadku będą jeszcze wyższe. Cennik warszawskich biur rachunkowych zaczyna od 350-500 zł za obsługę dziesięciu dokumentów. Podmioty dostarczające około 200 dokumentów miesięcznie, muszą liczyć się z tym, że za ich zaksięgowanie trzeba będzie zapłacić nawet 1600-2100 zł.

Poza usługami stricte księgowymi biura rachunkowe swym klientom często oferują również inne usługi, takie jak sporządzanie raportów do GUS, rozliczanie roczne PIT, a także obsługę kadrowo-płacową pracowników. W związku z tym, że na rynku warszawskim funkcjonuje wiele biur rachunkowych, ceny usług księgowych mogą się między sobą znacznie różnić. Warto więc porównywać poszczególne oferty i szukać tej najlepszej. Decydując się na tanie biuro rachunkowe należy pamiętać o tym, aby sprawdzić jego kompetencje i profesjonalizm. Korzystanie z usług takiego biura ma bowiem sens wyłączenie wtedy, gdy niskiej cenie nie towarzyszy gorsza jakość.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + siedem =