Biznes i usługi

Ile kosztuje księgowość w Warszawie?

Ile kosztuje księgowość w Warszawie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ceny usług oferowanych przez biura rachunkowe mogą się między sobą znacznie różnić w zależności od regionu kraju. Warto przyjrzeć się jak kształtuje się cennik biur rachunkowych na przykładzie Warszawy. O tym, ile trzeba będzie zapłacić za prowadzenie księgowości w największym stopniu decydują dwa czynniki, a mianowicie rodzaj prowadzonej ewidencji oraz ilość dokumentów, które będą księgowane w danym miesiącu. W niektórych biurach rachunkowych ceny usług mogą być także uzależnione od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej.

Najmniej za prowadzenie księgowości zapłacą przedsiębiorcy prowadzący księgowość uproszczoną, czyli rozliczający się z fiskusem na podstawie księgi przychodów i rozchodów, którzy dodatkowo są zwolnieni z płacenia podatku VAT. W takim przypadku za dziesięć zapisów księgowych, trzeba zapłacić pomiędzy 150-200 zł. Zaksięgowanie 20 dokumentów to koszt 250-300 zł. Najwięcej muszą zapłacić przedsiębiorcy dostarczający 200 dokumentów i więcej. Koszt obsługi takiej ilości dokumentów może wynosić nawet 500 zł miesięcznie. W przypadku firm rozliczających VAT, ceny usług księgowych będą wyższe. Przy niewielkiej liczbie dokumentów różnice będą niewielkie, jednak zaksięgowanie 200 dokumentów może kosztować nawet 1000 zł, czyli aż o 500 zł więcej niż w przypadku podmiotów zwolnionych z VAT. W związku z tym, że prowadzenie pełnej księgowości jest bardziej skomplikowane i czasochłonne, ceny usług księgowych w tym wypadku będą jeszcze wyższe. Cennik warszawskich biur rachunkowych zaczyna od 350-500 zł za obsługę dziesięciu dokumentów. Podmioty dostarczające około 200 dokumentów miesięcznie, muszą liczyć się z tym, że za ich zaksięgowanie trzeba będzie zapłacić nawet 1600-2100 zł.

Poza usługami stricte księgowymi biura rachunkowe swym klientom często oferują również inne usługi, takie jak sporządzanie raportów do GUS, rozliczanie roczne PIT, a także obsługę kadrowo-płacową pracowników. W związku z tym, że na rynku warszawskim funkcjonuje wiele biur rachunkowych, ceny usług księgowych mogą się między sobą znacznie różnić. Warto więc porównywać poszczególne oferty i szukać tej najlepszej. Decydując się na tanie biuro rachunkowe należy pamiętać o tym, aby sprawdzić jego kompetencje i profesjonalizm. Korzystanie z usług takiego biura ma bowiem sens wyłączenie wtedy, gdy niskiej cenie nie towarzyszy gorsza jakość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*