Rozrywka i hobby

Inspiracje prezentowe na Dzień Dziecka 2021

Inspiracje prezentowe na Dzień Dziecka 2021
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielkimi krokami zbliża się dzień dziecka, co oznacza, że rodzice zachodzą w głowę jaki prezent kupić swoim pociechom. Wybór podarunku z roku na rok jest paradoksalnie coraz trudniejszy, gdyż wydawać by się mogło, że dzieci zasypane są zabawkami. W związku z tym szukamy prezentu, który zajmie pociechę na dłuższy okres czasu, sprawi mu radość, a także poszerzy jego zdolności i rozwinie nowe umiejętności. Wszystkie te cechy spełniają…klocki. Jest to wybór idealny gdyż dzieci uwielbiają tworzyć budowle, wieże, konstrukcje skomplikowane mniej lub bardziej i mogą dać upust swojej kreatywności. Dla rodziców to także doskonałe rozwiązanie, bo rozwijanie pomysłowości często procentuje w rozwoju dziecka. Klocki, takie jak np. na stronie: https://all4creative.pl/klocki-c9572 występują w różnych rodzajach, ze względu na ich funkcje, wielkość, materiał wykonania, przeznaczenie czy też kształt.

Rodzaje klocków

Najczęściej spotykanymi klockami są klocki:

  • konstrukcyjne
  • edukacyjne
  • przestrzenne
  • magnetyczne
  • plastikowe
  • drewniane
  • piankowe

Przy wyborze klocków warto zasugerować się preferencjami dziecka oraz jego wiekiem. Największą popularnością cieszą się te konstrukcyjne, które pobudzają malucha do tworzenia pojazdów i budowli zgodnie z załączoną instrukcją. W zależności od serii, klocki te przeznaczone są dla dzieci od 2 do 8 lat, choć i starsi znajdą w nich uciechę.

Dla najmłodszych idealnym rozwiązaniem będą piankowe klocki, które są miękkie i bezpieczne. Coraz popularniejsze stają się też te drewniane – cieszą się dużą aprobatą gdyż są wykonane z materiałów przyjaznych środowisku. Klocki nie są jedynie standardowymi prostokątami gdyż w sprzedaży możemy znaleźć je w kształcie słomek, tzw. „wafle”, przestrzenne lub w formie magnesów. Wybór jest ogromny i warto przejrzeć ofertę gdyż trudno sobie wyobrazić dzieciństwo bez nich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*