Tech

Jak często należy wykonywać badania okresowe elektronarzędzi?

Jak często należy wykonywać badania okresowe elektronarzędzi?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Badania okresowe elektronarzędzi należy wykonywać zgodnie z wymogami dla danej kategorii, do której przynależą. Obecne przepisy uznają aż trzy takie kategorie, które mają odzwierciedlenie w sposobie ich użytkowania i konserwowania. 

Zgodnie z zasadami

Elektronarzędzia I kategorii to urządzenia, które użytkowane są dorywczo, najczęściej kilkakrotnie w ciągu jednej zmiany. W związku z tym ich badania okresowe powinny się odbywać regularnie co 6 miesięcy. W II kategorii znajdują się elektronarzędzia, które wykorzystywane są częściej, niż kilka razy w ciągu zmiany i podobnie jak w pierwszej grupie, po zakończonym użytkowaniu przechowywane są w magazynie. Ich badania powinny odbywać się co 4 miesiące. Ostatnią grupą jest III kategoria elektronarzędzi, czyli sprzętu, który eksploatowany jest w sposób ciągły i zamontowany na stałe. W związku z tym jego badania okresowe powinny odbywać się co 2 miesiące.

Wymóg badań okresowych spoczywa na właścicielu, więc w odpowiednim czasie, warto umówić się z fachowcem np. poprzez stronę: https://el-fran.pl, dzięki czemu szybko i sprawnie dokonamy przeglądu naszych narzędzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*