Dom i ogród

Jak przechowywać rzeczy w mieszkaniu?

Jak przechowywać rzeczy w mieszkaniu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób ma problem z przechowywaniem rzeczy w mieszkaniu, gdyż często po prostu brakuje na nie miejsca. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest regularne pozbywanie się ich nadmiaru, ale nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza jeśli jesteśmy typem zbieracza. Kluczowe jest w tym przypadku odpowiednie zorganizowanie przestrzeni i stosowanie konkretnych trików aranżacyjnych. Warto pomyśleć choćby pojemnej szafie z drzwiami przesuwnymi albo o przechowywaniu biżuterii w toaletce lub komodzie. 

Kreatywne rozwiązania to klucz do sukcesu

Pierwszym krokiem do uporządkowania rzeczy w domu jest ich systematyczna segregacja. Dotyczy to zarówno ubrań, jak i wszelkich bibelotów, książek czy dokumentów. W ten sposób łatwo wyeliminujemy przedmioty niepotrzebnie zajmujące miejsce. Doskonałym pomysłem jest też wykorzystywanie różnych pojemników, przegródek i organizerów, które można z powodzeniem umieścić w szafie czy pod łóżkiem. Jeśli mamy małe dzieci, to warto też zastanowić się nad przechowywaniem zabawek w specjalnych koszach. Oto inne skuteczne sposoby:

– układanie książek na parapecie lub podłodze

– wykorzystywanie worków próżniowych do przechowywania sezonowych elementów garderoby i pościeli

– powieszenie na ścianie półek (można na nich ustawiać różnej wielkości pojemniki), a także – przyczepienie haczyków i drabinek w  korytarzu, kuchni i łazience (na apaszki, szaliki, czapki, ręczniki, naczynia kuchenne itp.)  

– ustawienie w domu funkcjonalnych mebli, takich jak łóżko z wysuwaną szufladą, szafa z drzwiami przesuwnymi, lustro z szafeczką, stolik kawowy w formie skrzyni, stół kuchenny z dodatkowymi szufladami pod blatem, a także tablica ścienna perforowana (można do niej przymocowywać drobniejsze rzeczy)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*