Dom i ogród

Jak sobie radzić z dużym występowaniem pająków w naszym domu?

Jak sobie radzić z dużym występowaniem pająków w naszym domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pająki są częstym problemem szkodników w domach i budynkach. Istnieje wiele gatunków pająków, ale większość ludzi rozpoznaje tylko pająka czarną wdowę i pająka pustelnika. Pająk czarna wdowa jest zwykle spotykany w piwnicach i pomieszczeniach gospodarczych, natomiast pająk pustelnik brązowy występuje na strychach, w pomieszczeniach gospodarczych lub garażach. Chociaż większość pająków jest nieszkodliwa dla ludzi, powinieneś podjąć kroki, aby zapobiec ich wejściu do domu, ponieważ mogą ugryźć, jeśli zostaną naruszone.

Szczelność w oknach i innych zakamarkach

Uszczelnij wszystkie pęknięcia i szczeliny wokół okien, drzwi, siding i inne otwory zewnętrzne silikonową masą uszczelniającą lub innymi środkami uszczelniającymi. Pająki mogą dostać się do środka nawet przez niewielkie otwory, dlatego należy uszczelnić wszystkie możliwe punkty wejścia. Jeśli to konieczne, użyj drucianej siatki nad dużymi otworami, takimi jak otwory, w których rury przechodzą przez ściany lub podłogi.

Preparaty owadobójcze

Rozpyl środki owadobójcze przeznaczone dla pająków wokół drzwi zewnętrznych i parapetów, gdzie pająki często wchodzą do domu. Bądź ostrożny podczas rozpylania w pomieszczeniach, ponieważ niektóre środki owadobójcze w aerozolu zawierają substancje chemiczne, które mogą być szkodliwe w przypadku wdychania lub połknięcia przez ludzi lub zwierzęta domowe. Warto pod tym względem dobrze się rozejrzeć i wybierać preparaty na pająki odpowiedni środek na pająki, które będą zarówno skuteczne w zwalczaniu tych szkodników, jak i bezpieczne dla domowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*