Tech

Jak technologia może ułatwić funkcjonowanie punktów medycznych?

Jak technologia może ułatwić funkcjonowanie punktów medycznych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Postęp technologiczny sprawia, że firmy coraz częściej korzystają z usług oferowanych przez branżę informatyczną. Co istotne rozwiązania te mogą być również zaimplementowane w innych miejscach, na przykład w punktach medycznych. Ciekawą propozycją jest tak zwana rejestracja online – dzięki której proces umówienia wizyty skrócony jest do zaledwie kilku kliknięć. Jest to zasługa czytelnego interfejsu, który pokazuje wolne terminy do poszczególnych lekarzy. Warto zwrócić uwagę, że taki sposób rejestracji pozwala na zminimalizowanie kolejek przed gabinetami oraz na zwiększenie wydajności placówki. Szczegółowy opis tej usługi możemy znaleźć pod adresem https://medyc.pl/funkcje-rejestracja/.

Pomocna baza danych

Prowadzenie kliniki wiąże się również z przetwarzaniem wielu danych, głównie tych o przebiegu choroby pacjenta. Przechowywanie ich na papierze jest niewygodne ze względu na ograniczony do nich dostęp. Ponadto zgodnie z prawem, informacje o zdrowiu pacjenta powinny być szczególnie chronione. Wówczas interesującą propozycją może okazać się elektroniczna dokumentacja medyczna. 

Urządzenie to umożliwia przechowywanie danych na serwerze, dzięki czemu w krótkim czasie można odnaleźć dowolną kartę pacjenta, zapewniając jednocześnie jej ochronę przed dostępem nieuprawnionych osób. Zintegrowana baza danych daje możliwość wystawiania e-recept, co pozwala na uniknięcie pomyłek przy przepisywaniu leków. Wszystkie funkcje tego narzędzia opisane są na https://medyc.pl/elektroniczna-dokumentacja-medyczna/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*