Dom i ogród

Jaką wannę wybrać?

Jaką wannę wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku mamy dostępnych jest wiele różnych wanien i bardzo często ciężko jest się na coś zdecydować. Możemy wybierać wannę pod względem tego, jaki ma kształt, jaką ma stylistykę albo, z jakiego materiału została wykonana. Tak naprawdę w dzisiejszych czasach każdy znajdzie odpowiednią wannę dopasowaną do własnych potrzeb.

 

Jaką wannę wybrać?

 

Mimo że kabiny prysznicowe stały się bardzo popularne to nadal tylko i wyłącznie wanna jest miejscem do prawdziwego relaksu, gdzie po ciężkim dniu możemy zregenerować siły.

Warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału chcemy, aby była wykonana wanna zamontowana w naszym domu. Do wyboru mamy różne rodzaje wanien takie jak:

– żeliwna,
– stalowa,
– akrylowa
– a także ta ze sztucznego marmuru.

Te rodzaje wanien są najpopularniejszymi, ale także istnieją wanny, które wykonane są z drewna. Tego rodzaju wanny są niezwykle bezpieczne i trwałe, a także przez długi okres czasu utrzymują ciepłą wodę.

Jeszcze innym rodzajem wanny jest wanna, która wykonana jest z kamienia. Taka wanna odporna jest bardzo na zarysowania, ale niestety jest bardzo ciężka i bardzo droga.

Wanny możemy podzielić na te standardowe, z hydromasażem oraz z prysznicem.

 

Na co zwrócić uwagę zakupując wannę do własnego domu?

 

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na miejsce montażu wanny. Musimy dobrze wiedzieć, czy będzie to wanna przyścienna, narożna, wolnostojąca czy też wanna do zabudowy.

Kolejnym czynnikiem jest kształt wanny i tutaj mamy do wyboru wanny symetryczne, asymetryczne, okrągłe albo owalne.

Następnym czynnikiem jest wymiar. Musimy dokładnie określić, jaka jest pojemność wanny, a także zwrócić uwagę na jej obudowę, ponieważ wannę możemy od razu kupić z obudową, która jest idealnie dopasowana do danego modelu.

Bardzo dobrze jest wybrać wannę obudowaną płytkami, która idealnie wpasowuje się w cały wygląd łazienki i dotyczy to głównie tych modeli wanny, które będą przyścienne oraz narożne.

Bogaty wybór wanien znajdziesz na przykład w sklepie internetowym Adare.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*