Tech

Jakie głośniki zamontować w aucie?

Jakie głośniki zamontować w aucie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Będąc posiadaczem samochodu osobowego, należy koniecznie zadbać o zamontowanie w nim dobrych głośników. Pozwalają one bowiem pokonać nawet najdłuższą i najbardziej wyczerpującą trasę w wyjątkowo przyjemnej atmosferze. Oczywiście na rynku jest dostępnych mnóstwo modeli zróżnicowanych pod względem parametrów technicznych, dlatego warto zawsze przed zakupem konkretnego zestawu zapoznać się z podstawowymi wymogami. Wyjątkowo dużo wysokiej klasy głośników przeznaczonych do auta posiada w ofercie internetowy sklep Centrumelektroniki

Zwracajmy uwagę na materiał zewnętrzny, moc i pasmo przenoszenia

Przy wyborze głośników samochodowych trzeba w pierwszej kolejności zainteresować się materiałem, z jakiego zostały wyprodukowane. Najlepiej sprawdzają się modele z polipropylenu, gumy, ceramiki oraz metalu. Wynika to z faktu, że charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz gwarantują wystarczająco dobrą jakość dźwięku. Kolejny niezwykle istotny parametr to moc mierzona w watach. Musi być ona co najmniej półtora raza większa aniżeli moc wzmacniacza. Uniwersalnym rozwiązaniem z pewnością okażą się głośniki 90 W.

Duże znaczenie ma pasmo przenoszenia, odpowiedzialne bezpośrednio za odwzorowanie dźwięku przy niskich i wysokich tonach. Za optymalne uznawane jest powszechnie pasmo w przedziale 16-20 kHz (kiloherców). W trakcie zakupu systemu głośnikowego do auta pamiętajmy także o zaopatrzeniu się we wzmacniacz, który znacznie ulepsza jakość audio. Godna polecenia jest zwłaszcza wersja dwu- lub czterokanałowa. Jeśli natomiast chodzi o wygląd głośników, to najlepiej prezentują się modele dwudrożne w kształcie elipsy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*