Tech

Jakie kary można dostać przy oddaniu wypożyczonego samochodu?

Jakie kary można dostać przy oddaniu wypożyczonego samochodu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypożyczenie auta jest działaniem wygodnym i bardzo komfortowym, zwłaszcza jeśli wybieramy się do danego miejsca z jednorazowym celem. Wypożyczalnie aut w naszym kraju nie należą do najdroższych usług, jednak trzeba zaznaczyć, iż w większych miastach o bardziej natężonym ruchu i zapotrzebowaniu na takie pojazdy ceny są zdecydowanie większe. Jednak, co w przypadku uszkodzenia auta, które powstało w trakcie okresu naszego wypożyczenia? Jakie kary oraz zobowiązania nas czekają?

Po pierwsze, dodatkowe koszty i kary ponieść możemy nie tylko za samo uszkodzenie samochodu, ale i za pominięcie pewnych wymaganych wobec klientów czynności. Bądźmy uważni i zwróćmy uwagę przy wydawaniu przez firmę auta, jaką strategię paliwową ona stosuje. Najczęściej spotkać się możemy z wypożyczalniami, które wypożyczają klientom auto z bakiem pełnym i w takim samym stanie oczekują go w trakcie zdawania pojazdu – jeśli nie zastosujemy się do tych wymagań zmuszeni będziemy dopłacić za ubytki paliwowe w baku. Dodatkowo, w zależności od wypożyczalni, nałożona może zostać na nas kara finansowa za nieprzestrzeganie regulaminu. Sprawdź np. : wypożyczalnia samochodów Rentis.

Warto też dopilnować sprawdzenia stanu naszego wypożyczonego samochodu przez przedstawiciela, zaraz po jego zdaniu firmie. Pozwoli nam to uniknąć obarczenia nas przez wypożyczalnię karą za uszkodzenie auta, które miało miejsce już po jego oddaniu do wymaganej placówki – bowiem, dopóki przedstawiciel nie skontroluje auta, samochód nadal będzie traktowany jako ten pod naszą opieką. Ostatnim istotnym ruchem z naszej strony jest zachowanie wszystkich rachunków, co pozwoli nam uniknąć problemów wynikających z rozliczeniem się z wypożyczalnią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*