Lajfstajl

Jakie są możliwości studiowania za granicą?

Jakie są możliwości studiowania za granicą?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uczenie się za granicą niesie za sobą wiele korzyści. Zdobycie dyplomu wyższej uczelni, to tylko jeden z nich. Jest to jednak niezwykle ważny atut, który pozwoli nam znaleźć lepszą pracę w kraju, lub poza nim. Studiowanie biomedycyny da nam dodatkową przewagę na rynku pracy, ponieważ niewiele osób decyduje się na taki kierunek.

Co zrobić, by studiować na Zachodzie?

Możliwość podjęcia nauki w Anglii to doskonała perspektywa dla osób, które są ambitne i chciałyby spróbować swoich sił na zachodzie Europy. By zacząć studia w Wielkiej Brytanii, należy mieć oczywiście zdaną maturę. Poza tym wymagana jest też znajomość języka angielskiego, którą dodatkowo trzeba udowodnić.

Niektórym uczelniom wystarczy dobry wynik z egzaminu dojrzałości na poziomie rozszerzonym. Inne zaś będą wymagać również specjalnych certyfikatów, a ostateczny wybór będzie zależał od decyzji samej szkoły. Z informacjami na temat kierunków można zapoznać się na https://swift.edu.pl/.

Ile to kosztuje?

Studiowanie w Wielkiej Brytanii nie należy do najtańszych. Wyjątkiem jest Szkocja, gdzie studia są całkowicie darmowe, ale też nieco trudniej dostać się na wyższą uczelnię. Jeśli podejmie się odpowiednie starania, to uda się też zgromadzić pieniądze na naukę w Anglii. Można poszukać różnego rodzaju programów stypendialnych.

Ostatecznością jest też pomoc rodziców, lub wzięcie kredytu na studia. Ta ostatnia metoda, choć nieco ryzykowna, może nam się opłacić po kilku latach, gdy znajdziemy bardzo dobre zatrudnienie w Anglii. Po ukończonych studiach na pewno będzie czekała na nas o wiele lepsza praca, niż przysłowiowy zmywak.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*