Tech

Jakie są rodzaje czujników temperatury?

Jakie są rodzaje czujników temperatury?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieją trzy główne rodzaje czujników temperatury:

Termopary

Są one najbardziej popularnym typem czujnika temperatury. Działają one poprzez wykorzystanie oporu do przekształcenia energii cieplnej w prąd elektryczny, który następnie jest przekształcany w napięcie. Termopary są stosunkowo proste i niedrogie, ale mają ograniczoną dokładność.

Termistor 

Termistory wykorzystują kombinację rezystancji i pojemności do pomiaru temperatury. Są podobne do termopar, z tym że mierzą swoją własną temperaturę, a nie przetwarzają zewnętrzne źródło ciepła na sygnał elektryczny. Termistory mają większą dokładność niż termopary, ale są droższe i nie mogą być używane w wysokich temperaturach lub w wilgotnym środowisku.

Fluorometryczne

Czujniki fluorometryczne mierzą stężenie gazów w próbce, rzucając na nią światło i wykrywając, ile światła odbija się z powrotem przez filtr lub szklane okienko. Ten typ czujnika jest powszechnie stosowany w analizie chemicznej, a także do określania jakości powietrza w dużych budynkach, takich jak magazyny lub fabryki.

Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem takiego produktu, to koniecznie odwiedź witrynę internetową: https://astra-automatyka.pl/producent/belimo/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*