Biznes i usługi

Jakie są zalety korzystania z wirtualnego biura?

Jakie są zalety korzystania z wirtualnego biura?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wirtualne biuro to stosunkowo nowa usługa, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dla kogo zostały stworzone wirtualne biura? Jakie korzyści czekają na najemców? Kto powinien je mieć? 

Co to jest wirtualne biuro?

Nie każda firma potrzebuje szerokiego zaplecza lokalowego. Wielu z nas pracuje z domu, siedząc przy komputerze. Nie zawsze jednak chcemy by nasz prywatny adres był równocześnie adresem naszej firmy. Takie rozwiązanie bywa ryzykowne szczególnie w przypadku, gdy prowadzenie firmy łączy się z ryzykiem finansowym. Zarejestrowanie firmy we własnym mieszkaniu mogłoby skończyć się zajęciem mieszkania jako majątku firmy w momencie utraty płynności finansowej.

Dlatego powstały wirtualne biura. Są to adresy udostępniane małym i średnim przedsiębiorcom często znajdujące się w prestiżowych lokalizacjach największych polskich miast. Przykład oferty jest dostępny na https://chandonwaller.pl/wirtualne-biuro/. Firma wynajmująca wirtualne biuro może podać ten adres jako miejsce swojej siedziby i choć realnie nie dysponuje lokalem, za niewielką opłatę posiada adres i miejsce do przesyłania korespondencji. 

Co zyskujemy, wynajmując wirtualne biuro?

Lista zalet jest bardzo długa. Przede wszystkim unikamy wysokich kosztów związanych z najmem lokalu, w zamian otrzymując adres do korespondencji w prestiżowej lokalizacji. Opłata za udostępnienie wirtualnego biura jest niewspółmiernie niższa. Dodatkowo cała Twoja korespondencja jest przechowywana pod jednym adresem. Istnieje również możliwość skorzystania z usług dodatkowych takich jak skanowanie dokumentów czy zniżki na usługi księgowe. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*