Dom i ogród

Lampa wisząca czy żyrandol – jaka jest różnica?

Lampa wisząca czy żyrandol – jaka jest różnica?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie jest niezwykle ważnym elementem wystroju każdego mieszkania. Nie tylko oświetla przestrzeń, lecz jest również w stanie stworzyć niepowtarzalny klimat w naszych wnętrzach. Warto więc dołożyć starań, by wybierać idealny model, który wpasuje się do naszego mieszkania. Zarówno lampa wisząca jak i żyrandol są często spotykanym rozwiązaniem. Czym się różnią te rodzaje oświetlenia? Które z nich warto mieć w swoim domu? W poniższym artykule rozwiejemy Wasze wątpliwości.

Różnice między lampą wiszącą a żyrandolem

Mimo, że dla większości z nas lampa wisząca i żyrandol wyglądają tak samo, są między nimi pewne różnice. Kluczową jest ilość świateł w każdym połączeniu elektrycznym. Lampy wiszące posiadają jedno połączenia na jedną żarówkę. Z kolei żyrandole mają ich wiele. Zwisają one z jednego punktu połączenia.

To właśnie powoduje, że żyrandoli używamy często jako podstawowego źródła światła, a lampy wiszące traktujemy jako oświetlenie zadaniowe. Dlatego też, jeżeli chcemy znacznie rozświetlić pomieszczenie, możemy zdecydować się na zakup żyrandola lub też rozważyć zainstalowanie kilku lamp wiszących. Duży ich wybór znajdziemy na stronie https://domodes.pl/.Niezależnie na jaki rodzaj oświetlenia się zdecydujemy, warto pamiętać, że rozmiar oraz rozmieszczenie są niezwykle istotne. Lampa musi być proporcjonalna do wielkości pomieszczenia, w którym będzie się znajdować. Dobrze jest umieścić ją w centralnym punkcie na suficie, dzięki czemu cała przestrzeń będzie równomiernie oświetlona.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*