Dom i ogród

Na co zwrócić uwagę podczas wymiany drzwi na nowe?

Na co zwrócić uwagę podczas wymiany drzwi na nowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drzwi wewnętrzne w domu lub mieszkaniu wymienia się najczęściej ze względu na ich uszkodzenie lub wtedy, gdy chcemy odmienić wygląd wnętrza. Nowoczesne modele są nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale także wyglądają bardzo elegancko i stylowo. Wybierając nowe drzwi trzeba kierować się kilkoma ważnymi zasadami, dzięki którym uda się dokonać najlepszego możliwego wyboru.

Zasady, którymi trzeba się kierować przy wyborze nowych drzwi

Przede wszystkim trzeba dokładnie sprawdzić, jaki rozmiar skrzydła będzie potrzebny. Jeśli planujemy zakup zupełnie innego modelu, w innym kolorze niż dotychczas, konieczna jest także wymiana całej ościeżnicy. Jeśli jest ona jednak jeszcze w dobrym stanie można spróbować zmienić jej wygląd poprzez naklejenie na nią folii lub pomalowanie specjalną farbą.

Wybierając konkretne skrzydło trzeba zastanowić się, czy ma być ono pełne, czy chcemy, aby posiadało ono przeszklenia. Ciekawym rozwiązaniem są modele wykonane z całości ze szkła hartowanego i klejonego, które dzięki mlecznej tafli zapewniają prywatność. Jeśli pomieszczenie jest bardzo małe warto pomyśleć o zamontowaniu drzwi przesuwnych, które umieszcza się na prowadnicy. Wybierając drzwi do łazienki lub kuchnie nie można zapomnieć, że muszą one posiadać specjalne podcięcie od spodu umożliwiające swobodny przepływ powietrza. Bardzo ważnymi elementami, które mają ogromny wpływ na wygląd drzwi są klamki oraz szyldy. Szyld do drzwi powinien być dopasowany swoim kształtem oraz kolorem do klamki i tworzyć z nią spójną całość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*