Lajfstajl

Objawy i leczenie nerwicy

Objawy i leczenie nerwicy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nerwica związana jest z nieustannym odczuwaniem lęku, który niekiedy uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie, często powodując dolegliwości bólowe. Choroby o podłożu lękowym są nazywane cywilizacyjnymi – dzisiaj nawet co 3 człowiek cierpi z powodu nerwicy. Na szczęście przestaje ona być tematem tabu i coraz częściej pacjenci decydują się na wizytę u lekarza i terapię, które mają pomóc w radzeniu sobie ze stresem. Jak wygląda leczenie nerwic w Warszawie i dlaczego warto zawsze reagować, kiedy obserwujemy u bliskich symptomy choroby?

Nerwica – choroba XXI wieku

Szybkie tempo życia, chęć robienia kariery, ograniczanie kontaktów z bliskimi – to tylko niektóre przyczyny odczuwania lęku, do których przyznaje się niemal każdy. Stres nie musi być negatywny – może mobilizować do pracy i dodawać odwagi, jednak kiedy zaczyna przejmować kontrolę nad naszym życiem, musimy się zastanowić, co zrobić, aby mu się do końca nie poddawać.

Leczenie nie zawsze musi wiązać się z długotrwałym przyjmowaniem leków, czego niektórzy bardzo się boją, jednak farmaceutyki są niezbędne zwłaszcza w pierwszej fazie leczenia – pomagają się wyciszyć, zdystansować do rzeczywistości i stymulować proces wychwytu serotoniny, czyli „hormonu szczęścia”. Pomoc, jakiej udzieli psychiatra w Warszawie prywatnie, będzie wiązać się z diagnozą, ustaleniem farmakoterapii i psychoterapii i trzeba podkreślić, że właśnie takie wielotorowe działanie jest gwarancją sukcesu.

Różne oblicza nerwicy

Nerwica może przybierać różne formy. Najczęstsze rodzaje nerwic to tzw:
– nerwica natręctw,
– zaburzenia dysocjacyjne,
– nerwica lękowa (czyli fobia).

Sposób leczenia zależy od rodzaju choroby. Bardzo ważne jest zaangażowanie chorego w proces terapii. Leczenie nerwicy jest zazwyczaj w 100% skuteczne, jednak trzeba pamiętać o tym, że trwa ono co najmniej pół roku, najczęściej kilkanaście miesięcy. Warto jednak podjąć wysiłek, by spojrzeć na życie z innej perspektywy i poczuć ulgę związaną z całkowitym wyleczeniem!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*