Tech

Odkurzacz – jakie są rodzaje?

Odkurzacz – jakie są rodzaje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odkurzacze to urządzenia, które wykorzystują ssanie do usuwania brudu i kurzu z podłóg, dywanów i innych powierzchni. Są one często używane do sprzątania po pracach budowlanych i przed przyjazdem dekoratorów, ale mogą być również używane w domach.

Istnieje kilka rodzajów odkurzaczy:

Odkurzacze pionowe 

Są to najczęściej spotykane typy odkurzaczy i są powszechnie uważane za najlepsze urządzenia uniwersalne. Są idealne do czyszczenia dywanów i twardych podłóg, a niektóre modele mogą być również używane do czyszczenia schodów i tapicerki. Wadą jest to, że trzeba je przenosić, więc nie są tak wygodne jak inne modele.

Odkurzacze kanistrowe 

Wyglądają jak odkurzacze stojące, ale mają silnik elektryczny na jednym końcu węża, a nie na górze odkurzacza. Są lżejsze od odkurzaczy stojących, ale nie poradzą sobie ze schodami lub tapicerką bez dodatkowej przystawki. Niektóre kanistry są wyposażone w przystawki, które umożliwiają przekształcenie ich w odkurzacze ręczne do szybkich zadań, takich jak usuwanie sierści zwierząt z mebli lub foteli samochodowych.

Odkurzacze ręczne 

Są to małe, lekkie urządzenia przeznaczone do szybkich zadań, takich jak czyszczenie samochodu lub zbieranie sierści zwierząt z mebli w salonie i schodów. Wiele odkurzaczy ręcznych jest wyposażonych w przystawki, które pozwalają na przekształcenie ich w odkurzacze stacjonarne.

Jeśli chcesz stać się posiadaczem takiego urządzenia, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać wszelkie szczegóły: https://sklep.mpm.pl/pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*