Jeśli doznałeś szkód w wyniku zaniedbania innej osoby, to możesz mieć prawo do odszkodowania. Odszkodowanie ma na celu wyrównanie wszystkich strat związanych z wypadkiem lub urazem, takich jak koszty leczenia, utracone zarobki oraz ból i cierpienie. Wysokość odszkodowania zależy od wielu czynników, w tym od miejsca zamieszkania, ciężkości obrażeń i tego, czy ktoś inny zawinił.
Pierwszą rzeczą, którą należy zrozumieć na temat odszkodowania jest to, że nie jest ono prawem. Jest to środek zaradczy przewidziany przez prawo dla tych, którzy ponieśli szkody w wyniku czyjegoś zaniedbania. Istnieje jednak kilka sytuacji, w których możesz nie być uprawniony do otrzymania odszkodowania: Jeśli w momencie doznania obrażeń byłeś zaangażowany w nielegalne działanie (na przykład, jeśli prowadziłeś samochód po pijanemu), lub jeśli Twoje własne zaniedbanie w znacznym stopniu przyczyniło się do wypadku (na przykład, jeśli pędziłeś przez skrzyżowanie i nie zauważyłeś czerwonego światła).
Jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku samochodowym, powinieneś najpierw skorzystać z pomocy medycznej. Następnie należy skontaktować się z firmą ubezpieczeniową i złożyć oficjalne roszczenie. Jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia z firmą ubezpieczeniową w sprawie wysokości należnego odszkodowania, należy zatrudnić prawnika, który będzie reprezentował Państwa sprawę w sądzie. Prawnik jest doświadczony w takich sprawach, więc znacząco zwiększa Wasze szanse na uzyskanie odszkodowania. Jeśli interesuje Cię dochodzenie odszkodowań Szczecin oferuje wielu dobrych prawników.