Biznes i usługi

Odszkodowanie – Czy należy się każdemu i zawsze?

Odszkodowanie – Czy należy się każdemu i zawsze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli doznałeś szkód w wyniku zaniedbania innej osoby, to możesz mieć prawo do odszkodowania. Odszkodowanie ma na celu wyrównanie wszystkich strat związanych z wypadkiem lub urazem, takich jak koszty leczenia, utracone zarobki oraz ból i cierpienie. Wysokość odszkodowania zależy od wielu czynników, w tym od miejsca zamieszkania, ciężkości obrażeń i tego, czy ktoś inny zawinił.

Kiedy się należy a kiedy nie?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrozumieć na temat odszkodowania jest to, że nie jest ono prawem. Jest to środek zaradczy przewidziany przez prawo dla tych, którzy ponieśli szkody w wyniku czyjegoś zaniedbania. Istnieje jednak kilka sytuacji, w których możesz nie być uprawniony do otrzymania odszkodowania: Jeśli w momencie doznania obrażeń byłeś zaangażowany w nielegalne działanie (na przykład, jeśli prowadziłeś samochód po pijanemu), lub jeśli Twoje własne zaniedbanie w znacznym stopniu przyczyniło się do wypadku (na przykład, jeśli pędziłeś przez skrzyżowanie i nie zauważyłeś czerwonego światła).

Jak je dostać?

Jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku samochodowym, powinieneś najpierw skorzystać z pomocy medycznej. Następnie należy skontaktować się z firmą ubezpieczeniową i złożyć oficjalne roszczenie. Jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia z firmą ubezpieczeniową w sprawie wysokości należnego odszkodowania, należy zatrudnić prawnika, który będzie reprezentował Państwa sprawę w sądzie. Prawnik jest doświadczony w takich sprawach, więc znacząco zwiększa Wasze szanse na uzyskanie odszkodowania. Jeśli interesuje Cię dochodzenie odszkodowań Szczecin oferuje wielu dobrych prawników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*