Rozrywka i hobby

Sposoby na szybką naukę języków obcych

Sposoby na szybką naukę języków obcych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Języki obce to przyszłość – tak można usłyszeć już w szkole od nauczycieli. Jeśli ktoś je zna, to drzwi do kariery są dla niego szeroko otwarte. „My cię wszystkiego nauczymy” – wołają największe firmy rekrutujące nowych pracowników. Skoro już wiadomo, że znajomość języków obcych to klucz do sukcesu, to jak szybko się ich nauczyć?

Języki obce w małym palcu

Aby szybko nauczyć się języków, warto na początku wybrać te, które będą najbardziej przydatne. Ludzie najczęściej wybierają jako pierwszy język angielski, ponieważ to tak zwana lingua franca – język, który znają prawie wszyscy, wspólny dla całego świata. Można spróbować nauki samodzielnie, poprzez regularnego używania aplikacji w telefonie do tego właśnie celu. Innymi sposobami są fiszki, oglądanie seriali w języku angielskim, filmików na Youtube czy słuchanie wiadomości. Nauka w domu jednak nie zawsze przynosi zadowalające efekty z prostej przyczyny. Trzeba – po pierwsze dużej samodyscypliny, aby regularnie się uczyć zamiast np. zrelaksować się. Po drugie, wiele osób nie wie jak się za to zabrać, od czego zacząć. 

Innym pomysłem na szybką i efektywną naukę języka jest przekazanie inicjatywy profesjonalistom. Dobrym przykładem jest szkoła językowa Englishbestway. Wykorzystuje ona oryginalne metody bezpośrednie – Direct Language Lab i Callan Method. Są to ciekawe rozwiązania, dzięki czemu człowiek nie zastanawia się długo, jak cos powiedzieć, odpowiada i nie martwi się tym, jak zabrzmi i czy będzie to idealnie sformułowane. Nikt nie nauczył się języka od razu perfekcyjnie, dlatego błędy nie są niczym złym. Ważne, aby mieć chęć nauki, ćwiczyć – a przede wszystkim – widzieć szybkie efekty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*