Dom i ogród

Sprzęty, które sprawdzą się w dużych i małych łazienkach

Sprzęty, które sprawdzą się w dużych i małych łazienkach
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka jest pomieszczeniem, które ze względu na stopień skomplikowania jest najczęściej projektowane przez architektów wnętrz. Podstawową wytyczną projektu łazienki, niezależnie od jej wielkości, jest zachowanie odpowiednich odległości między wszystkimi sprzętami stałymi. A te w każdej łazience są podobne. Tylko ich prawidłowe rozmieszczenie zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkownika. 

Co się przyda?

Przede wszystkim miska wc. Coraz częściej jest to model wiszący na stelażu obudowanym zabudową gipsowo-kartonową. Taki model sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych łazienkach. Do tych najmniejszych pomieszczeń można wykorzystać płytsze stelaże. Kolejnym sprzętem jest umywalka. Mnogość produktów i sposób montażu umywalek jest tak zróżnicowany, że łatwo dobrać model idealny do danego pomieszczenia. Bardzo ważnym punktem są szafki umywalkowe. Ich zadaniem jest podtrzymanie umywalki, ale także uporządkowanie całego wnętrza. W małych łazienkach często jest to jedyny mebel służący do przechowywania.

W tych większych, może pojawić się dodatkowa zabudowa. Zawsze warto zainwestować w jak największą szafkę, na jaką pozwala wielkość pomieszczenia, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Kolejnym ważnym sprzętem w łazience jest wanna lub prysznic. Ten drugi może być z brodzikiem, albo stanowić po prostu wydzieloną szkleniem przestrzeń. W łazienkach o różnej wielkości najlepiej sprawdzi się prysznic, ponieważ możliwość dopasowania go do wnętrza jest bardzo duża. W przypadku wanny potrzebna jest już większa przestrzeń. 

Bardzo ważnym dodatkiem do sprzętów w łazience jest wszelkiego rodzaju armatura. Baterie łazienkowe pojawiają się przy umywalce oraz wannie lub prysznicu. Bardzo dużo dobrego mówi się o bateriach Grohe. Cenione są za jakość wykonania i design. Dobrze dobrana armatura posłuży długi czas i zapewni użytkownikom duży komfort, dlatego warto poświęcić chwilę czasu na dobór odpowiedniego modelu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*