Dom i ogród

Szambo ekologiczne – alternatywa w zgodzie z mechaniką natury

Szambo ekologiczne – alternatywa w zgodzie z mechaniką natury
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szambo ekologiczne to system, który pozwala na pozbycie się odpadów bez zanieczyszczania środowiska i wód gruntowych.

Przełomowa alternatywa

Szambo ekologiczne ecoinvest jest alternatywą dla konwencjonalnych systemów, które wymagają regularnej konserwacji, w tym pompowania i czyszczenia. Szambo ekologiczne nie wymaga dezynfekcji chemicznej i nie uwalnia żadnych ścieków do warstwy wód gruntowych.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to rodzaj szamba ecoinvest, który może być stosowany na obszarach, gdzie istnieje dostęp do zasobów naturalnych, przede wszystkim wody. Ten typ zbiornika wykorzystuje naturalne procesy do rozkładu materii organicznej na dwutlenek węgla, wodę i sole mineralne.

To wszystko dzieje się regularnie wokoło nas

Proces ten zachodzi naturalnie w przyrodzie dzięki aktywności biologicznej zachodzącej wewnątrz warstwy gleby, na którą składają się mikroorganizmy takie jak bakterie i grzyby, które rozkładają materię organiczną taką jak liście na małe cząstki, które następnie są przekształcane przez inne mikroorganizmy w dwutlenek węgla i parę wodną (ewapotranspiracja). Procesy te sprzyjają również wzrostowi roślin, dostarczając im składników odżywczych poprzez rozkład materii organicznej.

Z korzyścią dla ogrodnictwa

Szambo ekologiczne ecoinvest jest przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem do radzenia sobie ze ściekami w domach, które nie są podłączone do miejskiego systemu kanalizacyjnego. Wykorzystują one naturalne procesy, takie jak fermentacja tlenowa i fermentacja beztlenowa, aby przekształcić odpady w kompost, który może być stosowany jako nawóz w ogrodach lub trawnikach.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*