Budowa

Szczegółowe badania techniczne budynków

Szczegółowe badania techniczne budynków
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczne użytkowanie budynków to sprawa pierwszorzędna, dlatego trzeba zadbać o wykonanie wszystkich niezbędnych badań technicznych. Zalicza się do nich m.in.: badania vt, prądami wirowymi (ET), a także magnetyczno proszkowe czy ultradźwiękowe. Tego rodzaju analizy materiału mają na celu sprawdzenie, czy budynek nadaje się do eksploatacji. Dodatkowo otrzymujemy informację o trwałości danej konstrukcji.

Czym badania ultradźwiękowe?

Badania ut należą do technik badań objętościowych, a więc nieniszczących. Pozwalają na określenie umiejscowienia, jak również wielkości defektu w danym materiale. A co za tym idzie, umożliwiają  wykrywanie pęknięć, rozwarstwień, zawalcowań czy porowatości. Istotę tej metody stanowi odczyt parametrów fali ultradźwiękowej, która przeszła przez badany obiekt. Ponadto ultradźwięki wykorzystywane są do monitorowania uszkodzeń korozyjnych oraz erozyjnych.

Co należy wiedzieć o badaniach wizualnych?

W przypadku procesu określonego mianem spawania, obowiązkowo stosuje się metodę badań wizualnych. W celu zapoznania się z ofertą firmy świadczącej usługi z zakresu szczegółowych badań technicznych, należy odwiedzić stronę internetową http://www.ndtgorka.com.pl/badania-wizualne/. Warto wiedzieć, że ocena stanu technicznego budynków wymagana jest przez prawo budowlane. Zaleca się wykonywanie takich testów co jakiś czas. Wskazane jest również, aby badania były przeprowadzane przez osobę wykwalifikowaną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*