Rozrywka i hobby

W co się ubrać na motor?

W co się ubrać na motor?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiedni ubiór ma ogromny wpływ na komfort jazdy motorem, ponieważ decyduje o tym, jak czujemy się podczas różnych warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz, chłód czy żar lejący się z nieba. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że garderoba motocyklisty oddziałowuje na jego koncentrację oraz odbiór wrażeń z samej jazdy. Wybór odzieży powinien być jednak uzależniony nie tylko od wygody, ale też stylu życia i sposobu prowadzenia motoru.

Znaczenie ma nie tylko wygląd, ale też materiał

Wybierając odzież na motocykl powinniśmy kierować się w pierwszej kolejności materiałem, z jakiego została wykonana. Posiadacze jednośladów często decydują się na poszczególne elementy garderoby ze skóry, która jest wygodna i zapewnia dobrą ochronę przed wszelkimi urazami czy otarciami. Ponadto jest trwała, ale jednocześnie nie chroni dostatecznie przed deszczem (brak wodoodporności) i charakteryzuje się słabą wentylacją. Dlatego jeśli koniecznie zależy nam na posiadaniu skórzanej kurtki czykamizelki (zobacz je tutaj: https://www.czesci-moto.pl/k627,dla-ciebie-odziez-kamizelki.html), dokupmy cienki komplet przeciwdeszczowy, np. długą pelerynę lub płaszcz z kapturem. Alternatywą dla skóry są materiały tekstylne, bardzo funkcjonalne, bo nie dość, że wodoodporne, to na dodatek oddychające. Do najczęściej wykorzystywanych można zaliczyć kevlar, cordurę czy nylon. Przy wyborze stroju należy się również kierować własnym stylem i wyglądem motoru. Oto poszczególne składowe garderoby profesjonalnego motocyklisty:

kask (koniecznie wyłożony wewnątrz miękkim materiałem dla zwiększenia komfortu)

kurtka z protektorami (elementami ochronnymi) na łokciach, barkach oraz kręgosłupie (na lato cienka, a na jesień i zimę z podpinką)

spodnie z protektorami na biodrach i kolanach

rękawice motocyklowe (wzmocnione tam, gdzie zagraża im przetarcie)

solidne i wygodne buty (z usztywnieniem w miejscu palców, pięty oraz kostek)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*