Tech

W jaki sposób przebiega montaż klimatyzacji w przedsiębiorstwach produkcyjnych?

W jaki sposób przebiega montaż klimatyzacji w przedsiębiorstwach produkcyjnych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych ogromną rolę odgrywa jakość powietrza. Dotyczy to zwłaszcza przestrzeni, w których pracownicy wykonują swoje obowiązki w warunkach wysokiej temperatury lub dużego zapylenia. Niezbędny okazuje się tam wydajny system klimatyzacyjny, odpowiedzialny bezpośrednio za obniżanie temperatury oraz usuwanie szkodliwych substancji. Jeśli prowadzimy jakiś zakład i interesuje nas profesjonalny montaż klimatyzacji Warszawa to miasto, gdzie działa firma realizująca usługi w tym zakresie.

Umiejętne połączenie wszystkich komponentów to podstawa

W zakładach specjalizujących się w wytwarzaniu różnych towarów najczęściej montowana jest klimatyzacja przemysłowa typu split albo multi split. Ta pierwsza składa się z dwóch jednostek – zewnętrznej oraz wewnętrznej, a także rurowej instalacji i osprzętu elektrycznego. Doskonale sprawdza się w przestrzeniach roboczych o stosunkowo niewielkim metrażu.

Z kolei multi split to zaawansowany system obejmujący nawet 5 modułów, który z powodzeniem jest w stanie skutecznie schłodzić kilka odrębnych pomieszczeń. W zależności od modelu jednostki umieszcza się go na ścianie, suficie albo w wybranych wnękach. Podstawowym warunkiem prawidłowej pracy i bezawaryjności klimatyzacji przemysłowej jest oczywiście właściwy montaż.

Polega on przede wszystkim na przymocowaniu jednostki zewnętrznej do elewacji budynku (ewentualnie do dachu), a następnie zespoleniu jej z jednostką wewnętrzną (lub jednostkami) za pomocą przewodu freonowego oraz kabli elektrycznych. Konieczne jest tutaj wywiercenie otworu w ścianie o średnicy co najmniej 5 cm. W dalszej kolejności doprowadza się rurkę do skroplin i łączy ją taśmą izolacyjną z przewodami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*