Biznes i usługi

W jakich sytuacjach może się przydać wynajem prywatnych samolotów?

W jakich sytuacjach może się przydać wynajem prywatnych samolotów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wynajem prywatnych samolotów przestał być ekstrawagancką i nieco egzotyczną usługą. Firm oferujących wynajem odrzutowca tzw. brokerów lotniczych jest coraz więcej na rynku. Wynika to głównie z faktu, iż ich oferta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Klientów dla których komfort, elastyczność w podróży czy przede wszystkim oszczędność czasu są ważne przybywa. 

Kto wynajmuje prywatne odrzutowce?

Prywatne loty to domena głównie biznesmenów. Zależy im na czasie i komforcie. Niebagatelne znaczenie ma też w przypadku lotów biznesowych dyskrecja i prywatność. W dobie koronawirusa kluczowe jest również bezpieczeństwo i higiena. Klientami brokerów lotniczych często są korporacje, organizatorzy eventów czy ekskluzywne biura podróży. Modne stało się wynajęcie samolotu w związku z uroczystościami rodzinnymi np. weselem, podróżami w grupie przyjaciół do miejsc niedostępnych dla przewoźników lotniczych czy romantycznymi eskapadami walentynkowymi. 

Kiedy wynająć prywatny samolot?

Wynajęcie prywatnego samolotu daje nieograniczone możliwości. To gwarancja szybkiego i bezpiecznego transportu zarówno dla kilku osób jak i dla większych grup. Warto skorzystać z tej opcji gdy cel podróży znajduje się poza siatką regularnych przewoźników. To czasami jedyne sensowne rozwiązanie. Docieramy do celu podróży jak najbliżej się da i unikamy przesiadek. 

Podobnie jest w sytuacji gdy informacja o konieczności podróży pojawia się nagle. Firmy lotnicze są w stanie podstawić gotowy do lotu samolot nawet w godzinę od potwierdzenia zamówienia.

Oferta wynajmu prywatnych odrzutowców obejmuje też usługi wysokospecjalistyczne np. przewóz osób ciężko chorych czy poszkodowanych. Służą do tego doskonale wyposażone karetki lotnicze z wykwalifikowanym personelem medycznym na pokładzie podczas całego lotu. Tego typu usługi oferuje m.in. https://jetpartner.pl.

Wynajęcie prywatnego samolotu warto rozważyć w przypadku organizowania eventów czy dużych wydarzeń. Liczba i lista pasażerów jest w tym wypadku elastyczna. Zmiana osoby podróżującej nawet w ostatniej chwili nie pociąga za sobą utraty biletu czy konieczności kupna nowego. Prywatny czarter może być w takich okolicznościach nawet bardziej korzystny finansowo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*