Lajfstajl

Wakacje w Hiszpanii – dokąd pojechać

Wakacje w Hiszpanii – dokąd pojechać
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez turystów na wakacje. Kraj ten nie tylko ma wiele do zaoferowania, ale również jest bardzo różnorodny pod względem geograficznym. Po zwiedzeniu Hiszpanii kontynentalnej, warto wybrać się na Wyspy Kanaryjskie, które cechują się doskonałą pogodę przez cały rok.

Teneryfa – perełka Wysp Kanaryjskich

Teneryfa jest największą wyspą spośród całego archipelagu Wysp Kanaryjskich. Charakteryzuje się również bardzo zróżnicowanym krajobrazem, od długich piaszczystych plaż, poprzez kolorową roślinność, imponujące masywy wulkanów, aż do zatoczek z czarnym piaskiem. Dodatkowo, zarówno młodzi, jak i dorośli mogą wybrać się do unikalnego Loro Parku, czyli miejsca, który jest połączeniem zoo i pięknego ogrodu botanicznego. Na Teneryfie panują również idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, a dla amatorów przygotowane są odpowiednie szkółki surfingu, windsurfingu czy nurkowania.

Co warto zwiedzić będąc na Teneryfie?

Planując swój pobyt na Teneryfie, warto pokusić się o zorganizowanie dłuższych wypraw, umożliwiających zobaczenie nieco więcej niż hotel i pobliska plaża. Jednym z największym atrakcji zdecydowanie jest doniosły, górujący nad całą wyspą wulkan. El Teide wycieczki zapewnią więc niesamowite przeżycia, szczególnie miłośnikom gór.
Jeśli chcesz dodatkowo zwiedzić inną z niezwykłych Wysp Kanaryjskich, koniecznie sprawdź wycieczki fakultatywne La Gomera. Do tej pięknej, zielonej oraz dzikiej wyspy nie dotarła jeszcze komercja, dlatego spowita jest nieco nutką tajemniczości, a jej zapierające dech w piersiach widoki pozostawią wspaniałe wspomnienia na całe życie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*