Dom i ogród

Wybór dzwi i ścianek prysznicowych

Wybór dzwi i ścianek prysznicowych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najczęściej spotykanym wejściem do kabiny prysznicowej są przeszklone drzwi. Zaś od sposobu ich otwierania i montażu zależy wygoda, z jaką korzysta się z prysznica oraz swoboda ruchów. Jednak, tak naprawdę to, jakie drzwi do kabiny prysznicowej wybierzemy, w dużej mierze zależy od wielkości i układu łazienki. Aby wybrać najlepsze drzwi prysznicowe, warto wiedzieć, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze.

Planując postawienie kabiny prysznicowej w swojej łazience, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, ale również na funkcjonalność- przecież będziemy z tego korzystać codziennie przez następne lata. Jeśli chodzi o wygląd, tu mamy bardzo duży wybór różnego rodzaju przeszklenia i kształtów. Dostępne ścianki do prysznica to zwykłe transparentne szyby, ale także barwione, grawerowane, piaskowane, ornamentowe, czy nawet satynowe w najróżniejszych kształtach- kwadratowe, półokrągłe i walk-in. Zaś o funkcjonalności mówi nam łatwość otwierania i zamykania drzwi, a także fakt, czy z danego materiału łatwo będzie usunąć wszelkie zabrudzenia, jak np. kamień i osad. W tym przypadku do wyboru mamy drzwi uchylne, wahadłowe, składane i przesuwne.

Dobre dopasowanie drzwi prysznicowych spowoduje, że powierzchnia łazienki nie będzie się zmniejszać podczas otwierania ich na oścież, a poruszanie się po łazience będzie łatwe i swobodne. Odpowiednio dobrane mogą się przyczynić nawet do optycznego powiększenia łazienki. W małej przestrzeni warto więc wykorzystać całkowicie przezroczyste szkło, dzięki czemu wnętrze kabiny stanie się uzupełnieniem naszego pomieszczenia kąpielowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*