Wybór dzwi i ścianek prysznicowych

Najczęściej spotykanym wejściem do kabiny prysznicowej są przeszklone drzwi. Zaś od sposobu ich otwierania i montażu zależy wygoda, z jaką korzysta się z prysznica oraz swoboda ruchów. Jednak, tak naprawdę to, jakie drzwi do kabiny prysznicowej wybierzemy, w dużej mierze zależy od wielkości i układu łazienki. Aby wybrać najlepsze drzwi prysznicowe, warto wiedzieć, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze.

Planując postawienie kabiny prysznicowej w swojej łazience, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd, ale również na funkcjonalność- przecież będziemy z tego korzystać codziennie przez następne lata. Jeśli chodzi o wygląd, tu mamy bardzo duży wybór różnego rodzaju przeszklenia i kształtów. Dostępne ścianki do prysznica to zwykłe transparentne szyby, ale także barwione, grawerowane, piaskowane, ornamentowe, czy nawet satynowe w najróżniejszych kształtach- kwadratowe, półokrągłe i walk-in. Zaś o funkcjonalności mówi nam łatwość otwierania i zamykania drzwi, a także fakt, czy z danego materiału łatwo będzie usunąć wszelkie zabrudzenia, jak np. kamień i osad. W tym przypadku do wyboru mamy drzwi uchylne, wahadłowe, składane i przesuwne.

Dobre dopasowanie drzwi prysznicowych spowoduje, że powierzchnia łazienki nie będzie się zmniejszać podczas otwierania ich na oścież, a poruszanie się po łazience będzie łatwe i swobodne. Odpowiednio dobrane mogą się przyczynić nawet do optycznego powiększenia łazienki. W małej przestrzeni warto więc wykorzystać całkowicie przezroczyste szkło, dzięki czemu wnętrze kabiny stanie się uzupełnieniem naszego pomieszczenia kąpielowego.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + dwanaście =