Lajfstajl

Wykonywanie jakich zawodów wymaga specjalnych badań?

Wykonywanie jakich zawodów wymaga specjalnych badań?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby wykonujące odpowiedzialne funkcje muszą regularnie przechodzić specjalistyczne badania. Mowa przede wszystkim o tych, którzy prowadzą pojazdy mechaniczne, ponieważ ich nieumiejętna obsługa mogłaby skończyć się tragedią dla samego kierującego, lub też innych osób znajdujących się w jego otoczeniu.

Kierujący wózkami w halach magazynowych

Osoby, które mają uprawnienia na wózki widłowe, potrzebują mieć regularnie sprawdzany stan zdrowia. Bada się między innymi układ krążenia, szybkość reakcji na bodźce i tym podobne rzeczy. Prowadzący taki pojazd wykonuje bowiem bardzo odpowiedzialne zadanie. Nie trzeba wiele, by doszło do poważnego wypadku, wystarczy choćby zahaczyć o regał, aby ten złożył się jak domek z kart. Badania operatorów wózków widłowych często są zlecane przez same zakłady pracy, w których zatrudnieni są posiadający uprawnienia do kierowania tymi pojazdami. Jednak czasami należy samodzielnie zadbać o tę kwestię.

Kierowcy ciężarówek, autobusów i inne grupy zawodowe

Bardzo duża odpowiedzialność spoczywa także na kierujących pojazdami w ruchu drogowym. Zwłaszcza jeśli mówimy o kierowcach 40-tonowych zestawów przewożących towary, oraz rzecz jasna tych, którzy przewożą ludzi. Muszą oni przechodzić badania okresowe co 5 lat, by móc bez skrępowania wykonywać swój zawód. Jednak nie tylko oni podlegają takim rygorom. Być może nie wszyscy z nas wiedzą, że również sędziowie zobowiązani są do okresowego badania swojego stanu zdrowia. Takie badania przeprowadza m.in. Promedis w Poznaniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*