Lajfstajl

Alimenty – co musisz wiedzieć?

Alimenty – co musisz wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to są alimenty?

Alimenty to płatność dokonywana przez jednego z małżonków na rzecz drugiego po rozwodzie. Ma ona na celu pomóc małżonkowi, który zarabia mniej pieniędzy i/lub posiada mniejszy majątek, przetrwać do czasu, aż będzie on w stanie utrzymać się finansowo.

Alimenty mogą być tymczasowe lub stałe. Stałe alimenty są zazwyczaj zasądzane, jeśli istnieje duża różnica w dochodach między małżonkami. Sąd może również zarządzić alimenty tymczasowe, podczas gdy sprawa rozwodowa jest w toku, lub wsparcie dla małżonków, które jest stałe, ale nie tak znaczące jak alimenty długoterminowe.

Czy można ubiegać się o alimenty?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na to, czy będziesz mógł ubiegać się o alimenty w ugodzie rozwodowej. Prawo jest bardzo skomplikowane nie inaczej jest z płatnościami jakimi są alimenty Opole jako miasto ma na swoim terenie doświadczonych adwokatów, którzy pomogą Ci przeprowadzić Cię przez ten proces.

Oto niektóre z głównych czynników, które sądy biorą pod uwagę przy ustalaniu, czy ktoś kwalifikuje się do alimentów:

Długość małżeństwa

Im dłużej trwało twoje małżeństwo, tym bardziej prawdopodobne jest, że sąd przyzna alimenty; jednak sądy biorą również pod uwagę, jak długo zajęłoby każdemu z małżonków stanie na nogi finansowo po rozwodzie, a także jak długo któraś ze stron musi znaleźć pracę w swojej dziedzinie nauki lub ścieżce kariery.

Twój wiek

Osoby starsze zazwyczaj otrzymują mniej alimentów niż osoby młodsze. Jednakże, jeśli istnieje znaczna różnica wieku między małżonkami (np. jeden z partnerów jest o 30 lat starszy od drugiego), sądy mogą orzec, że byłoby niesprawiedliwe, gdyby młodsza osoba nie otrzymała żadnej pomocy finansowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*