Tech

Apple czy Dell?

Apple czy Dell?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesna oferta komputerów przenośnych jest bardzo szeroka: zarówno pod względem parametrów fizycznych urządzeń, jego podzespołów, systemów operacyjnych, jak i ceny. Decydując się na sprawdzone rozwiązania z wyższej półki i zasięgając rady ekspertów często ostateczny dylemat dotyczy wyboru pomiędzy dwoma wiodącymi producentami laptopów: Dell i Apple.

System operacyjny

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy tymi komputerami jest system operacyjny: laptop dell wykorzystywał będzie popularnego Windowsa, podczas gdy urządzenie opatrzone logo nadgryzionego jabłka posiada dedykowany macOS. Każdy z nich ma swoich zagorzałych fanów i przeciwników. W zależności od tego, z którego z nich korzystaliśmy do tej pory, zakup nowego urządzenia może wymusić zmianę przyzwyczajeń oraz naukę nowych skrótów klawiszowych. Nie jest to jednak poważne wyzwanie i „przestawienie się” nie powinno zabrać zbyt długiego czasu.

Parametry sprzętowe

W kwestii parametrów komputer Dell i apple laptop będzie różnił się od siebie w tabeli, jednak wydajność rejestrowana przez użytkownika może być bardzo zbliżona. Wynika to z rozwiązań stosowanych w systemie operacyjnym i zazwyczaj przemawia na korzyść Mac’ów.

Kwestią przemawiającą jednoznacznie za komputerami firmy Apple jest ich design i waga: są zdecydowanie lżejsze i cieńsze od konkurencji, stąd też idealnie nadają się do wykorzystania biznesowego. Dzieje się to jednak kosztem ceny oraz ilości dostępnych portów.

Podsumowanie

Przy wyborze laptopa z najwyższej półki cenowej głównym rozróżnieniem powinna być wygoda użytkownika: kwestie ceny czy parametrów są w znacznej mierze drugorzędne. Użytkowników pracujący do tej pory na Windowsie łatwiej odnajdzie się kupując nowy komputer Dell oparty na tym systemie; z drugiej strony użytkownik iPhone’a doceni kompatybilność urządzenia z laptopem Apple.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*