Biznes i usługi

Bezpieczny magazynier – Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Bezpieczny magazynier – Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczeństwo to poważna kwestia dla pracowników magazynowych. Spadające przedmioty, porażenie prądem i niebezpieczeństwo potknięcia to tylko niektóre z powszechnych zagrożeń, z którymi codziennie spotykają się pracownicy magazynu. Tych potencjalnych niebezpieczeństw można łatwo uniknąć, stosując kilka prostych środków bezpieczeństwa.

Jak być bezpiecznym na magazynie?

  • Upewnij się, że masz cały niezbędny sprzęt, aby wykonywać swoją pracę skutecznie i efektywnie. Obejmuje to noszenie odpowiedniej odzieży i obuwia podczas pracy z ciężkimi lub ostrymi przedmiotami, używanie narzędzi przeznaczonych do danego zadania oraz używanie odpowiedniego sprzętu do bezpiecznego podnoszenia lub przenoszenia przedmiotów.
  • Bądź świadomy swojego otoczenia, tak abyś wiedział, gdzie w Twoim środowisku pracy znajdują się wszystkie potencjalne zagrożenia i jak wyglądają; pozwoli Ci to szybko zareagować, jeśli coś wydarzy się niespodziewanie.
  • Zachowaj ostrożność podczas pracy w pobliżu urządzeń elektrycznych; nigdy nie stawaj na urządzeniu elektrycznym ani nie wchodź do wody, która może być naelektryzowana z powodu wadliwego wyłącznika obwodu lub gniazdka (co może spowodować porażenie prądem). Ponadto należy unikać dotykania ciałem wszelkich luźnych przewodów, ponieważ mogą one stanowić poważne zagrożenie porażeniem prądem w przypadku dotknięcia ich mokrymi rękami (lub nawet suchymi rękami, jeśli obecna jest wilgoć).
  • Miej aktualne szkolenia oraz wiedzę o pierwszej pomocy. Pracodawca powinien zapewnić Ci szkolenie BHP przed rozpoczęciem pracy, na przykład ze strony: https://bhp-partner.pl/uslugi/szkolenia-bhp/. Dzięki szkoleniom można mieć pewność, że jest się świadomym zagrożeń i wie się, jak się przed nimi chronić. Bardzo ważne jest również posiadanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, ponieważ pomoże to w przypadku, gdy dojdzie już  do wypadku i ktoś zostanie ranny. Powinieneś być w stanie udzielić pierwszej pomocy i w razie potrzeby poszukać pomocy medycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*