Lajfstajl

Nurkowanie w Chorwacji – jakie są popularne miejsca?

Nurkowanie w Chorwacji – jakie są popularne miejsca?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chorwacja to kraj o niesamowitym bogactwie życia morskiego. Z ponad 1000 wysp i linią brzegową, która rozciąga się na ponad 2000 km, jest tu mnóstwo miejsc, w których można nurkować. Wybrzeże Chorwacji jest popularnym miejscem do nurkowania w Europie, a Morze Adriatyckie oferuje czyste wody i obfitość życia morskiego. W całej Chorwacji znajdują się setki miejsc do nurkowania, a wiele z nich czeka na odkrycie.

Oto niektóre z najlepszych miejsc do nurkowanie Chorwacja:

Park Narodowy Wysp Kornati 

Archipelag ponad 140 wysp, ten park narodowy ma jedne z najbardziej spektakularnych nurkowań w Chorwacji. Osłonięte wody sprawiają, że jest to idealne miejsce dla początkujących lub tych, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia. Znajdziesz tu jaskinie, wraki statków i podwodne groty.

Park Narodowy Mljet

Mljet składa się z dwóch wysp: większa wyspa pokryta jest bujną roślinnością, podczas gdy mniejsza wyspa pokryta jest sosnami. Najpopularniejsze miejsca nurkowe to Jaskinia Świętej Marii i Jezioro Świętej Marii, gdzie znajdziesz mnóstwo ryb, a także węgorze i żółwie!

Wyspa Korčula

Wyspa Korčula posiada wiele różnorodnych miejsc do nurkowania, w tym wiele jaskiń, takich jak Vela Spilja Cave, która znajduje się w północno-zachodniej części wyspy, w pobliżu miejscowości Vela Luka i jest dostępna łodzią z przystani Vela Luka; są tu również liczne statki, które można spotkać w okolicy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*