Dom i ogród

Bramy garażowe – dostępne i polecane rodzaje

Bramy garażowe – dostępne i polecane rodzaje
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór bramy garażowej ma olbrzymi wpływ na sprawne korzystanie z lokalu garażowego. Pełni ona także funkcje ochronne – zabezpiecza znajdujący się w garażu dobytek przed kradzieżą i uszkodzeniem. Ponadto brama gwarantuje odpowiedni poziom izolacji termicznej, co ma szczególne znaczenie w okresie mrozów. Poniżej przyglądamy się bramom z bliska oraz podpowiadamy jakie ich rodzaje znajdziesz w ofercie specjalistycznych dostawców. 

Rodzaje oferowane bram garażowych 

Bramy garażowe można podzielić na cztery główne typy. Są to przede wszystkim bramy: segmentowe, rolowane, uchylne oraz rozwierne. Różnią się zarówno sposobem uruchamiania jak i konstrukcją. 

Bramy segmentowe wybierane są najczęściej. Ich skrzydła złożone są z połączonych segmentów, zabezpieczonych dodatkowymi zawiasami oraz uszczelkami. Segmenty bramy poruszają się wzdłuż prowadnic. Ich zdecydowaną zaletą jest niewielka powierzchnia, jaką zajmują, a także możliwość dopasowania do każdego otworu garażowego. 

Bramy rolowane przypominają dużych rozmiarów rolety zewnętrzne. Wykonane są z wąziutkich lameli, składających się na pancerz bramy. W trakcie otwierania są one zwijane do kasety ulokowanej ponad otworem (wewnątrz lub na zewnątrz garażu). Również ten rodzaj bramy zajmuje mało miejsca oraz gwarantuje dobrą izolację termiczną. 

Bramy uchylne są również często stosowane. Jeszcze przed paroma laty były to najczęściej stosowane w naszym kraju bramy garażowe. Po otwarciu, skrzydło bramy sprowadza się pod sufit. Zaletą tego rozwiązania jest szybki i łatwy montaż, a także możliwość zastosowania w budynkach o niskim nadprożu. 

Bramy rozwierne to tradycyjne rozwiązanie, składające się z dwóch odchylanych na zewnątrz skrzydeł. Ich zaletą jest niska cena oraz łatwa obsługa. Mogą jednak wymagać dostępu do większej powierzchni z przodu garażu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*