Budowa

Budowa małego tarasu krok po kroku

Budowa małego tarasu krok po kroku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla osób chcących zainwestować w budowę tarasu przydomowego, świetnym wyborem będzie budowa tarasu drewnianego na gruncie. W ciągu ostatnich lat zyskał on sporą popularność. W momencie gdy już zdecydujemy się na ten model, a nie mieliśmy z nim wcześniej styczności w naszej głowie rodzi się podstawowe pytanie: jak zbudować taras drewniany na gruncie

Etapy budowy drewnianego tarasu na gruncie

W pierwszej kolejności konieczne jest wymierzenie tarasu i wytyczenie jego obrysu. Następnie zaznaczamy miejsca, w których zostaną wykonane punktowe słupy betonowe. Po tej czynności można przystąpić do wykonania odwiertów w ziemi na głębokość około 1 metra. W powstałych otworach umieszcza się rurę PCV o średnicy 20 cm, która zostaje wypełniona betonem. Gotowe słupki betonowe pozostawiamy do wyschnięcia na około 2-3 tygodnie. W tym czasie możliwe jest przez klientów zawiezienie ziemi oraz jej ewentualne ubicie na przestrzeni między słupkami.

Kolejnym etapem budowy jest rozłożenie tkaniny ściółkującej i przysypanie jej cienką warstwą żwiru. Następnie rozpoczynamy budowę konstrukcji nośnej tarasu, którą stanowi kratownica wykonana z drewna egzotycznego. Składa się ona z legarów głównych oraz kontr-legarów. Budowa tarasu wymaga mocowania kontr-legarów w odpowiednim rozstawie do legarów głównych, które muszą zostać uprzednio odpowiednio wypoziomowane oraz zamocowane do punktowych słupów betonowych. 

Po zakończonym montażu można przystąpić do mocowania desek. Przykręca się je do kontr-legarów za pomocą specjalnych, nierdzewnych wkrętów. Wkręcanie śrub powinno odbywać się w dwóch etapach. Najpierw trzeba nawiercić otwór pod wkręta, a następnie powstały otwór wyfrezować, co umożliwia idealne schowanie się główki w desce. Ostatnim etapem po zakończeniu wszystkich prac montażowych, jest czyszczenie tarasu oraz zabezpieczenie go bezbarwnym bądź koloryzującym olejem. Po zakończonej pracy taras na gruncie jest gotowy. 

Należy pamiętać, aby budowa tarasu wykonana była przez wykwalifikowaną grupę. Gwarantuje to, że praca zostanie wykonana w odpowiedni sposób, dzięki czemu gotowy taras będzie stabilny i bezpieczny dla domowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*