Lajfstajl

Buty na siłownię – co warto wiedzieć?

Buty na siłownię – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Może to zaskakujące, ale wiele osób nie wie, jak wybrać odpowiednią parę butów na siłownię. Są ważną częścią Twojej rutyny treningowej. Buty na siłownię męskie to rodzaj obuwia przeznaczonego do treningów na siłowni. To nie tylko odzież sportowa, ale także ważny element wyposażenia sportowego. Dobre buty na siłownię powinny być odpowiednio dopasowane, wygodne i trwałe. Powinny również mieć stabilną podeszwę i dobrą trakcję zarówno na mokrych, jak i suchych powierzchniach.

Jakie buty wybrać?

Istnieje wiele rodzajów butów, które można wykorzystać do treningu na siłowni. Do najbardziej popularnych należą:

Cross-trainery lub buty biegowe 

Są to modele na niskim obcasie z miękką podeszwą, które pozwalają na swobodne poruszanie się po podłodze i bezproblemowe wykonywanie różnych ćwiczeń. Cross-trainery doskonale sprawdzają się podczas joggingu, biegania, zajęć aerobiku i ogólnie sesji fitness, ponieważ zapewniają dobre wsparcie dla kostek i stóp oraz nie ocierają się o nie podczas poruszania się w trakcie ćwiczeń.

Trampki fitness (trampki treningowe) 

Te modele mają wysokie obcasy (do 5 cm), dzięki czemu są bardziej stabilne podczas skoków i innych dynamicznych ruchów w trakcie sesji ćwiczeń na siłowni. Ich podeszwa jest zazwyczaj wykonana z gumy lub tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie ślizga się na gładkich powierzchniach, takich jak parkiet czy kafelki, podczas wykonywania na nich ćwiczeń skocznościowych (np. skakania po linie).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*