Biznes i usługi

Co obejmuje transport morski?

Co obejmuje transport morski?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Transport morski to usługa polegająca na przewozie towarów drogą wodną, czyli przez oceany lub morza. Ten sposób transportu jest stosunkowo tani, ale trwa zdecydowanie dłużej niż inne jego rodzaje. Statki są także dosyć pojemne, dzięki czemu podczas jednego rejsu są w stanie zabrać na pokład bardzo duże ilości towaru.

Rodzaje transportu morskiego

Transport morski można podzielić na międzynarodowy przewóz towarów, przybrzeżny oraz krajowy. W tym celu wykorzystuje się różne rodzaje statków, które przeznaczone są do transportu konkretnych ładunków. Najpopularniejszą jednostką pływającą tego typu są kontenerowce, które na swój pokład mogą zabrać nawet kilkaset kontenerów wypełnionych różnego rodzaju towarami. W przypadku transportu żywności stosuje się specjalne kontenery chłodnicze, w których panuje odpowiednia temperatura oraz wilgotność. Do przewozu tzw. drobnicy, czyli drobnych elementów, które umieszczone są najczęściej w skrzyniach lub beczkach wykorzystuje się statki nazywane drobnicowcami. Tankowce to specjalne jednostki pływające, które umożliwiają przewóz towarów płynnych, takich jak paliwa czy inne substancje chemiczne. Za pomocą masowców transportuje się ładunki suche, które są luzem i nie znajdują się w żadnych opakowaniach.

Transport morski jest bardzo popularny głównie ze względu na to, że na pokład jednostki pływającej można zabrać praktycznie każdy rodzaj towaru bez względu na jego rozmiary oraz wagę. Statki mogą zabrać na swój pokład wszystkie przedmioty, które nie nadają się do przewozu za pomocą samolotu czy samochodów ciężarowych. Mogą to być towary ponadgabarytowe oraz uznawane za niebezpieczne. Na rynku działa wiele firm spedycyjno-logistycznych, które świadczą usługi transportu morskiego. Z ofertą jednej z nich można zapoznać się na stronie http://www.hartwig.szczecin.pl. Wybierając odpowiednią firmę, warto przede wszystkim zwrócić uwagę doświadczenie oraz opinie. Z racji tego, że zorganizowanie tego rodzaju transportu jest dość skomplikowane warto skorzystać z fachowych porad oraz pomocy w tym zakresie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*