Lajfstajl

Czy możliwe jest diametralne zmienienie koloru włosów podczas jednej wizyty w salonie?

Czy możliwe jest diametralne zmienienie koloru włosów podczas jednej wizyty w salonie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Włosy poddawane regularnie koloryzacji z czasem stają się mocno zniszczone, szczególnie jeśli są rozjaśnianie. Z reguły przejście z jasnego blondu do czerni czy brązu wymaga kilku osobnych zabiegów. Istnieją jednak sposoby pozwalające zmienić drastycznie kolor już w trakcie pierwszej wizyty, nawet na bardzo zniszczonych włosach. 

Skuteczna i bezpieczna koloryzacja

Jeśli chcemy uzyskać zupełnie inny odcień włosów, musimy poddać je przed farbowaniem odpowiedniemu przygotowaniu. Pigmentacja to jedna z technik prekoloryzacji, polega ona na przygotowaniu gruntu dla właściwej koloryzacji. Poprzez nałożenie specjalnej, zbliżonej do docelowego koloru farby zwiększa ona efektywność właściwego zabiegu. Pigmenty zawarte w farbach stosowanych w tym procesie wnikają głęboko w strukturę włosa i tworzą solidną bazę dla ostatecznej barwy.

Warto pamiętać, że koloryzacja taka, pomimo swojej skuteczności nadaje się wyłącznie do przyciemniania jasnych włosów. Jest to też zabieg trwały, nieodwracalny. Oczywiście możemy później zmieniać kolor właściwy, trzeba mieć jednak świadomość, że baza zostanie. Jest to świetny wybór dla włosów wielokrotnie rozjaśnianych, nie tworzy bowiem ryzyka uszkodzenia osłabionych pasm. Istnieje też repigmentacja, stosowana przed koloryzacją wyłącznie na końcówki włosów. Ma ona za zadanie ujednolicić barwę i zapewnić skuteczność właściwej koloryzacji.

Pomimo tego, że farby do tego zabiegu są ogólnodostępne w drogeriach, nie powinno wykonywać się go samodzielnie. Nieprawidłowo przeprowadzony może uszkodzić nieodwracalnie strukturę włosa. Sam dobór odcienia nie jest też wcale prosty. Jako że usługa nie jest szczególnie droga, nie warto ryzykować, lepiej zwrócić się do profesjonalisty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*